فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیواکسن نیوکاسل-گامبورو ND-Gambro vaccine


طبقه بندی درمانی :

نوع حیوان :


واکسن کشته دوگانه تزریقی

واکسن کشته دوگانه با یاور روغنی

ندارد

برای ایجاد ایمنی درگله های مادر علیه بیماریهای نیوکاسل و گامبورو که قبلا توسط واکسن های زنده ایمن شده اند به صورت یادآور به کار می رود. جوجه های حاصل ازگله های مادر واکسینه دارای آنتی بادیهای مربوطه خواهند بود. 

برای پیشگیری از بروز بیماری نیوکاسل و انفولانزای طیور(تیپA  و تحت تیپ  H9N2 ) می باشد.

واکسیناسیون باید در پولت های مادر3تا 4 هفته قبل از شروع تخم گذاری یعنی در سن 16الی 20 هفتگی انجام شود. تزریق واکسن به میزان 5/0 میلی لیتر به صورت زیر پوستی (داخل گردن) و داخل عضلانی(عضله ران وسینه) انجام می شود.

در گله های گوشتی جهت ایجاد ایمنی قوی تر و طولانی شدن محافظت درصورت مصرف واکسن ITA ND-IBD بدنبال واکسن AVI IBD INTER  در جوجه های گوشتی

جوجه گوشتی 1 تا 7 روزه 25/0 میلی لیتر،پولت تخم گذار و مادر 1 تا 7 روزگی 25/0 میلی لیتر و از هفته دوم 3/0 میلی لیتر   یا(برای مرغهای گوشتی 2/0 و برای تخم گذار و مادر 5/0میلی لیتر در زیر جلد گردن یا عضله سینه تزریق می شود.

واکسن را با واکسن یا داروی دیگری مخلوط نکنید.در صورت تزریق تصادفی واکسن به واکسیناتور اقدامات فوری پزشکی الزامیست.

ایمنی موثر فقط در پرندگان سالم و بارشد مناسب ایجاد می گردد.از سوزن و سرنگ استریل استفاده کنید.قبل و حین مصرف بطری را تکان دهید.بطری واکسن را قبل از مصرف به مدت 3 الی 4 ساعتدر دمای 15 الی 20 درجه نگه دارید.از سالم بودن سرنگ خود یقین حاصل کنید.محتویات بطری باز شده فقط تا 24 ساعت قابل استفاده است.

واکنش مطلوب به این واکسن وقتی مطلوب و دلخواه است که جوجه ها سالم بوده و تحت استرس نباشندواحتمال دارد که در محل تزریق برامدگی کوچکی مشاهده شود که خیلی زود برطرف می گردد. مصرف اب و دان جوجه ها در اثر مصرف این واکسن تغییری نمی کند و چنانچه چنین تغییری را مشاهده نمودید در پی علت ان برامده و آن را برطرف نمایید.

قبل از اقدام به واکسیناسیون واکسن را به درجه حرارت اتاق برسانید(20درجه)تا تزریق اسان تر شود.وسایل مورد استفاده برای تزریق باید استریل باشد.قبل از اقدام به کشیدن واکسن در سرنگ و انجام واکسینایون شیشه را چند بار به شدت تکان دهید.پس از پایان واکسیناسیون بطری های خالی یا آنهایی که درشان باز شده و قسمتی از واکسن درون انها مصرف شده است ودر نظر نیست که تا 24 ساعت اینده به مصرف برسدرا به شیوه ای مناسب معدوم نمایید.

ندارد

ندارد

در دمای بین 2 تا 8 درجه ودرو از نور و یخ زدگی نگهداری شود.

واکسن را در دمای 4 تا 8 درجه نگهدارید و کمتر از صفر درجه نگه ندارید.

,


دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.