فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیفوکسیم phoxim


طبقه بندی درمانی : ضد حشره ها و موجودات موذی  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  Emulsifiable Concentrate: 50%

فوکسیم )سباسیل) جزء سموم ارگانوفسفره بوده که با مهر آنزیم های کولین استراز سبب تجمع استیل کولین فعال در محل سیناپس عصبی شده، باعث بروز مسمومیت در انگل می شود.

برای کنترل انگلهای خارجی دامهای اهلی، بخصوص مقابله با جرب پسورپتس، کوریوپتس، سارکوپتس و گونه های پسورپتس مقاوم به هیدروکربنهای کلرینه و دیازینون، پسوررژیت، شپشهای خونخوار و شپشهای گزنده، مگسهای خونخوار گوسفند (keds)، مگسها، لار و مگس زخم ها و کنه ها در کلیه دامها بجز گربه مورد استفاده قرار می گیرد.

شستشو یا اسپری: برای مبارزه با انگلهای جلدی 100 میلی لیتر سباسیل را در 100 لیتر آب حل نموده سپس بوسیله سمپاش یا اسفنج تمام سطح بدن بخصوص گوشها، بین پاها، زیر دم و پستان را کاملاَ شستشو دهید. در موارد هجوم شدید جربها میزان فوکسیم به 200 میلی لیتر به ازای هر100 لیتر آب افزایش می یابد.

محلول آماده مصرف مورد نیاز به ازاء هر راس:
گاو، اسب و شتر: 4ـ 3 لیتر.
گوسفند، بز و گوساله: 3ـ2 لیتر.
سگ: 1ـ 5 /0 لیتر.

حمام:
 1) میزان مصرف برابر با 1 لیتر فوکسیم در 1000 لیتر آب می باشد. برای تهیه محلول آماده مصرف نیست به حجم حمام، ابتدا مقدار فوکسیم مورد نیاز را در 20 ـ 10 لیتر آب حل نموده سپس همراه با هم زدن متوالی به آب حمام اضافه کنید.
2)
هنگامی که 20 ـ 10 درصد آب حمام مصرف شد،جهت حفظ غلظت اولیه و جبران حجم محلول کاهش یافته به ازاء هر 100 لیتر آب اضافی 200 میلی لیتر فوکسیم اضافه شود. در یک حمام با حجم 1000 لیتر بهتر است پس از حمام دادن 60 ـ 30 راس حجم کاهش یافته جایگزین شود (میزان مصرف نسبت به سطح بدن و بلندی پشم دامها تقریباً 5/3 لیتر به ازاء هر راس می باشد)

فوکسیم بصورت تماسی عمل می کند و پس از جذب آثار خود را ظاهر می سازد. در بدن پستانداران در صورت جذب اندک، به هنگام استفاده از دارو با مقادیر معمول، فوکسیم در بافتها تحت تاثیر آنزیمهای مخرب قرار گرفته، هیدرولیز و اکسیده شده، سرانجام از طریق ادرار دفع می شود. ولی در بافتهای بدن انگلها این آنزیمهای مخرب سم وجود نداشته یا مقادیر آنها بسیار جزئی است که در نتیجه سبب تجمع دارو و مسمومیت می شود.

چنانچه فوکسیم طبق دستور مصرف شود هیچ گونه عوارض جانبی یا مسمومیت ایجاد نمی کند از سمپاشی در فضای باز  و در برابر باد خودداری شود. اگر براثر بی احتیاطی در مصرف، علائم مسمومیت (گرفتگی و ناهماهنگی در حرکت عضلات، تنگی، نفس،و غیره) مشاهده شد، تزریق عضلانی سولفات آتروپین 1% به عنوان پادزهر در مقادیر زیر پیشنهاد می شود.
انسان: 5/0 ـ 2/0 میلی لیتر
گاو: 5/2 میلی لیتر به ازاء هر 10 کیلو گرم وزن بدن
گوسفند، بز و سگ: 1 میلی لیتر به ازاء هر 10 کیلو گرم وزن بدن
در صورت نیاز تزریق پس از 30 ـ 15 دقیقه تکرار شود.

همزمان با داروهای مشابه مصرف نشود.

این دارو نباید در گربه مصرف شود.دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.