فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیمایکوفیکس پلاس mycofix plus


طبقه بندی درمانی : داروهای ضد قارچ  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


ذکرنشده است

باکتری BBSH 797
آنزیم استراز
جاذب های معدنی فرآوری شده
ترکیبات فایتوژنیک

. ترکیبات فایکوژنیک

که هریک توضیح داده می شوند:

باکتری BBSH 797
این میکروارگانیسم که به صورت انحصاری توسط کمپانی بایومین کشف و توسعه داده شده است، توانایی تکثیر سریع در دستگاه گوارش را دارد.در طول رشد BBSH 797 آنزیم های ویژه ای را تولید می نماید که توانایی تجزیه گروه 12، 13- اپوکسی در مایکوتوکسین های تریکوتسنی (هم چون DON ،T-2 و...) را دارد. به علاوه، از طریق استقرار BBSH 797 در روده، اجازه رشد به باکتری های بیماری زا داده نمی شود. بنابراین، مایکوفیکس پلاس تاثیرات منفی مایکوتوکسین ها را کاهش می دهد و حتی در غیاب مایکوتوکسین ها تاثیرات محرک رشدی بوجود می آورد.
مخلوط سینرژیستی مواد معدنی
مایکوتوکسین هایی با گروه های قطبی هم چون آفلاتوکسین ها، از طریق اتصال آن ها به ترکیبات جاذب غیر فعال می شوند. سطح جذب و اندازه منافذ ترکیبات جاذب به کار رفته در محصول مایکوفیکس پلاس به نحوی است که مایکوتوکسین های قطبی به صورت اختصاصی توسط آن جذب می گردد و در مکانیسم جذب مواد معدنی و ویتامین های خوراک اختلالی ایجاد نشود. هم­چنین اتصال آن ها در کل دستگاه گوارش پایدار باقی می ماند.
ترکیبات بیولوژیک
بخش عمده ای از مایوتوکسین ها را نمی توان از طریق جاذب ها غیرفعال کرد. در محصول مایکوفیکس پلاس از ترکیبات بیولوژیک استفاده شده است که توانایی تجزیه زیرالنون را دارد. هیدرولیز ترکیبات استری در زیرالنون منجر به تولید متابولیت های کاملا غیرسمی می شود.
ترکیبات فایتوژنیک
یک مخلوط منحصر به فرد از عصاره های فایتوژنیک که حاوی یک مخلوط از فلاولیگنان ها است که تاثیرات منفی مایکوتوکسین ها و سایر عوامل التهاب زا و سمی بر روی کبد را از بین می برد. تاثیرات محافظ کبدی از مکانیسم های فعالیت آنتی اکسیدانتی و یا تاثیرات ضدالتهابی این ترکیبات نشات می گیرد. ترکیبات فایتوژنیک از طریق مهار تولید سایتوکین های التهاب زا (اینترلوکین-6) عمل می نمایند.
ترکیبات فایکوفایتیک
ترکیبات فایکوفایتیک واکنش سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و تضعیف سیستم ایمنی بدن، ناشی از تاثیرات مایکوتوکسین ها را جبران می نمایند. ترکیبات فایکوفایتیک واکنش های سیستم ایمنی را تعدیل می نماید. ترکیبات فایکوفایتیک توانایی بالایی برای فعال کردن ماکروفاژها و مهار تولید سایتوکین های التهاب زا (اینترلوکین-6 و عامل نکروز تومور -آلفا) دارند.

مایکوفیکس پلاس با بهره گیری از سه راه کار، به حیوان کمک می کند تا به مقابله با سموم قارچی بپردازد:
تغییر شکل ساختمانی سموم:

جهت مقابله با سموم غیرقطبی از دو آنزیم استراز و اپوکسیداز در ترکیب این محصول استفاده شده است. آنزیم استراز با منشا مخمری به صورت مستقیم به این محصول اضافه شده است، اما برای تامین آنزیم اپوکسیداز از نوعی باکتری پوشش دار (BBSH 797)  استفاده شده است .bآنزیم استراز از مخمر جداسازی می شود و قادر است سموم تولید شده از سویه های مختلف قارچ فوزاریوم را از بین ببرد. مکانیسم عمل این آنزیم برش های اختصاصی در ساختار سموم است که این اختصاصی بودن برش ها باعث افزایش حساسیت و قدرت این آنزیم ها در از بین بردن سموم شده است.
باکتری BBSH 797، تنها سویه ی تجاری تولید شده برای سم زدایی است. این باکتری از شکمبه نشخوارکنندگان جداسازی شده است و یک باکتری گرم مثبت و بی هوازی است که خصوصیات سم زدایی آن به صورت مزرعه ای و آزمایشگاهی به اثبات رسیده است. این باکتری آنزیم اپوکسیداز تولید می کند که قادر است حلقه 12و13- اپوکسید سموم تریکوتسنی مانند DON و T2 را از بین ببرند.
جذب انتخابی سموم:

بهره گیری از جاذب های معدنی فرآوری شده سبب دفع سموم قطبی از خوراک شده و اجازه جذب این ترکیبات را در داخل محیط روده نمی دهد. فرآوری این جاذب های معدنی سبب شده است تا به صورت اختصاصی مایکوتوکسین های قطبی توسط آن جذب گردد و آسیبی به مواد معدنی و ویتامین های خوراک وارد نشود.
جاذب های رایج سموم عمدتا از دسته آلومینوسیلیکات ها هستند که دارای قدرت جذب زیادی برای سموم آفلاتوکسینی و تمام ترکیبات با بار یونی مثبت هستند. ار این رو این در صورت استفاده از آلومینوسیلیکات ها در خوراک حیوانات، مواد معدنی و برخی ویتامین ها نیز به همراه آفلاتوکسین از دسترس جذب خارج می گردند. برای رفع این مشکل، آلومینوسیلیکات ها می بایستی فرآوری شوند. آلومینوسیلیکات های به کار رفته در محصول مایکوفیکس پلاس با یک ترکیبات آمینی واکنش داده می شوند تا فضاهای اتصال با سموم در آن ها افزایش پیدا کند. از این رو شانس به دام افتادن مواد معدنی و ویتامین های دارای بار مثبت در این فضاهای بزرگ کاهش می یابد.
نکته ای که در مورد عملکرد جاذب ها می توان به آن اشاره کرد این است که ممکن است بعد از تشکیل کمپلکس سم و جاذب، در ادامه حرکت در دستگاه گوارش، سم مجدداً از جاذب جدا شود. به این دلیل بخش های معدنی مایکوفیکس پلاس با موادی تیمار شده اند که باعث افزایش ثبات اتصال سموم به مواد جاذب می شود.
محافظت زیستی:

 استفاده از دو ترکیب عصاره گیاه خار مریم، به عنوان محافظ بافت کبد، پانکراس و کلیه و عصاره جلبک دریایی به عنوان تقویت کننده و تحریک کننده سیستم ایمنی و افزایش دهنده پاسخ های ایمنی طبیعی بدن، این توان را به حیوان می دهند تا به مبارزه با آثار زیانبار مایکوتوکسین ها در بدن بپردازد

ذکرنشده است

  1.5 -1  کیلوگرم در یک تن جیره غذایی

ذکرنشده است

ذکرنشده است

ذکرنشده است

ذکرنشده است

ذکرنشده است

ذکرنشده استدیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.