فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیلیزین lysin


طبقه بندی درمانی : عوامل تغذیه ای، ویتامین ها و الکترولیت ها  -  

نوع حیوان : پرندگان( Birds)   -  


ذکرنشده است

لیزین جزء اسیدهای آمینه ضروری مورد نیاز در رژیم غذائی خوکها ،ماکیان و سایر گونه های حیوانی بوده و اولین اسید آمینه محدود کننده این رژیم هایغذائی محسوب می شود(2-1 ). با توجه به آنکه مقدار لیزین در دانه ها ، مخصوصا غلات ناچیز است لذا امروزه برای رفع نیاز های مصرفی ، تولید آن با استفاده از فرایند تخمیر (معمولا به روش کشت بسته ) صورت می گیرداین اسید آمینه از نظر اقتصادی یکی ازمهمترین اسید های آمینه است که تولید آن در مقیاس صنعتی از سال 1958 با استفاده از فرایند تخمیر و موتانت اگزوتروف کورینه باکتریوم گلوتامیکوم توسط شرکت KHK آغاز شده و تا کنون ادامه دارد . صرف نظر از تولید و فاکتورهای مؤثر بر آن ( مانند نوع میکروب ، تاثیر اکسیژن محـــــــلول ، پتانسیل اکسیداسیون و احیا ، غلظت گلوکز یا دی اکسیدکربن ) ، تخلیص آن نیز حائز اهمیت است (4 - 3 ) . بدلیل اینکه استفاده از لیزین خالص نه تنها باعث کاهش هزینه های مصرفی می شود بلکه سبب آن می گردد که مقدار لیزین مورد استفاده به نیازمندی غذائی حیوانات نزدیکتر باشد . از سایر مزایای استفاده از لیزین با خلوص بیشترمی توان به صرفه جویی در مصرف مواد خام ، افزایش راندمان در پرورش حیوانات و کاهش در مقدار نیتروژن وارد شده به محیط اشاره کرد .

ذکرنشده است

ذکرنشده است

مقدار مصرف:

بنابر میزان نیاز در جیره، مقدار مصرف آن متفاوت است که توسط کارشناس جیره نویس تعیین می شود

ذکرنشده است

ذکرنشده است

ذکرنشده است

ذکرنشده است

ذکرنشده است

ذکرنشده استدیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.