فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیمكسي پلكس Maxi-Plex-d


طبقه بندی درمانی : عوامل تغذیه ای، ویتامین ها و الکترولیت ها  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


تزریقی

ميزان عناصر موجود در يك كيلوگرم

روي 24000 ميلي‌گرم

منگنز 20000 ميلي‌گرم

مس 6000 ميلي‌گرم

سلنيوم 240 ميلي‌گرم

آهن  2000 ميلي‌گرم

عناصر معدني ارگانيك تامين شده توسط 25 گرم به ازاي هر راس دام در روز:

روي 600 ميلي‌گرم

منگنز 500 ميلي‌گرم

مس 150 ميلي‌گرم

سلنيوم 6 ميلي‌گرم

آهن  50 ميلي‌گرم

ذکر نشده است
 

ذکر نشده است
 

ميزان مصرف:

25 گرم به ازاي هر راس در روز

1 كيلوگرم در تن خوراك

عناصر معدني كم مصرف ( مس، روي ، منگنز، آهن، سلنيوم و كبالت) به عنوان يكي از مهمترين عوامل فعال كننده آنزيم هاي سيستم ايمني، توليدمثل، واكنش هاي متابوليسم انرژي، سنتز هورمون ها و ... ايفاي نقش مي‌كنند.

در حال حاضر، اين عناصر در خوراك از منابع معدني سولفاته( سولفات آهن و مس)، اكسيد( اكسيد روي و منگنز) و سلنيات سديم تامين مي‌شود كه به دليل افزايش سرعت رشد و توليد در گله هاي پرتوليد امروزي و عواملي چون استرس( بيماري و ... )، شرايط نامساعد محيطي و تداخل در جذب عناصر معدني، نياز دام به طور كامل تامين نمي‌گردد.

به طوري كه با افزايش ميزان عناصر معدني در خوراك، به دليل افزايش رقابت و اثرات تداخلي بين عناصر معدني، ميان جذب آنها و در نتيجه عملكرد گله كاهش خواهديافت.

از اين رو براي تامين افزايش نياز دام لزوم جايگزيني عناصر معدني ارگانيك در جيره مطرح مي‌شود.

BioPlexعناصر معدني كم مصرف باند شده با چندين اسيد آمينه و پپتيد اسيدهاي آمينه و پپتيدهاي موجود در ساختار بايوپلكس به عنوان ليگاند، عمل محافظت عناصر كم مصرف را به عهده دارند

و عنصر سلنيوم موجود در ساختمان Selplexجايگزين گوگرد در اسيد هاي آمينه گوگرددار شده است.

اين تركيبات آلي ، عناصر كم مصرف را به شكل موجود در طبيعت در اختيار دام قرار مي‌دهند.

مقاوم در برابر اثرات متقابل

عناصر معدني ارگانيك برخلاف عناصر معدني غير ارگانيك با تركيبات موجود در دستگاه گوارش واكنش نمي‌دهند. در نتيجه به شكل قابل استفاده و قابل جذب به جايگاه‌هاي جذبي در روده خواهند رسيد.

افزايش مسير هاي جذبي

برخلاف عناصر معدني غير ارگانيك كه براي دسترسي به جايگاه جذب با هم در رقابتند، عناصر معدني ارگانيك از محل جذب اسيدهاي آمينه، جذب بدن و وارد سيستم گردش خون مي‌شوند.

از اين طريق به بافت هدف رسيده، در بدن ذخيره خواهند شد تا در صورت استرس، بيماري و فعاليت توليد مثلي در حيوان پر توليد نياز بدن را تامين كنند.

عدم خاصيت كاتيوني

به علت باند شدن مواد معدني كم مصرف با پپتيدها، عناصر ارگانيك فاقد خصوصيات كاتيوني بوده ، از اين رو قابل مصرف در جيره هاي آنيوني مي باشند.

سلامت سم و كاهش لنگش، استحكام بافت پستاني و كاهش ابتلا به ورم پستان

كاهش عفونت پستان، افزايش باروري در دام نر، انتقال عناصر آلي از مادر به گوساله و سلامت گوساله بعد از تولد، كاهش جفت ماندگي، بهبود فاكتورهاي توليد مثلي، افزايش كيفيت پوست دام، بهبود سيستم ايمني و مقاومت در برابر بيماري ها

ذکر نشده است
 

ذکر نشده است
 

در جاي خشك و خنك( در دماي 25<درجه سانتي گراد) و دور از نور نگهداري شودو از يخزدگي محافظت شود.

ذکر نشده استدیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.