فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیماستی جت فورت MASTIJET FORTE


طبقه بندی درمانی : پماد داخل پستانی  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


سرنگ 8 گرمی

 

Contains: Tetracycline HCl: 200mg

Neomycin (base): 250mg

Bacitrcin: 2000IU

Prednisolone: 10mg

ماستیجت فورت برای استفاده در گاوهای شیری ساخته شده و ترکیب آنتی بیوتیک­های استفاده شد در آن بر طیف وسیعی از باکتری­های مولد ورم پستان موثر است. پردنیزولون موجود در آن یک کورتیکوستروئید قوی است که با به حداقل رساندن واکنش التهابی شدید پستان، در درمان شکل بالینی نقش بسزائی دارد، این امر بویژه با دخالت باکتریهای آزاد کننده توکسین، وقوع حالت التهابی پستان را امری اجتناب ناپذیر خواهد ساخت. کنترل موثر ورم پستان کار ساده­ای نبوده و مستلزم توجه به عوامل بسیاری است که پنج عامل مهم عبارتند از:

ـ بازدید و نگهداری ماشین­های شیردوشی. ماشین­های ناکارآمد با آسیب رساندن به سرپستانک، زمینه ساز شیوع ورم پستان خواهند بود.

ـ درمان سریع موارد بالینی. زیرا دامهای آلوده باعث گسترش باکتریها خواهند بود.

ـ بهداشت خوب و شستشوی سر پستانک (Teat-dipping)، باعث محدودیت گسترش عفونت و کاهش فشار باکتریها خواهد بود.

ـ درمان دوره خشکی: ضمن درمان در دوره خشکی، عفونتهای تحت بالینی آشکار شده و شروع خوبی برای دوره شیرواری بعدی خواهد بود.

ـ درمان دوره خشکی: ضمن درمان در دوره خشکی، عفونت­های تحت بالینی آشکار شده و شروع خوبی برای دوره شیرواری بعدی خواهد بود.

ـ حذف گاوهایی که ورم پستان­های مکرر دارند. این گاوها خطر عمده­ای برای افراد گله به شمار می­روند.

لازم است محتویات یک سرنگ در کارتیه آلوده بطور کامل تخلیه شود. تزریق دارو باید بلافاصله پس از تخلیه کامل پستان، تمیز و ضد عفونی کردن سر پستانک­ها انجام گیرد. در صورت نیز می­توان 24 ساعت بعد درمان را تکرار کرد.

شیر دام در طول درمان و 72 ساعت بعد از آخرین بار مصرف (6بار شیردوشی) نباید به مصرف انسان برسد. همچنین شیر کارتیه­های سالم نیز در مدت درمان کارتیه­های آلوده و یا یک بار دوشیدن پس از آخرین دوز درمانی، نباید به مصرف انسان برسد.دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.