فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیکیتاسامایسین kitasamycin


طبقه بندی درمانی : داروهای ضد باکتری  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


پودر قابل حل در آب

آنتی بیوتیک

کیتازامایسین از آنتی بیوتیکهای ماکرولید بوده، با اتصال به جزء  50S ریبوزوم در باکتری ها سبب مهار ساخت پروتئین می شود. این دارو بیشترین تأثیر را بر باکتری های گرم مثبت، اسپیروکیت ها و بخصوص انواع مایکوپیلاسماها دارد.

کیتازامایسین برای درمان پیشگیری از CRD طیور و به عنوان محرک رشد و افزایش بازده خوراک طیور به کار برده می شود.

پیشگیری:
100 گرم پودر کیتازامایسین در 200 لیتر آب آشامیدنی روزانه طیور، به دت 3ـ1 روز. به این ترتیب که در جوجه های گوشتی یک بار در روز دوم زندگی و سپس هنگام واکسیناسیون دوم (حدود 22 روز پس از بیرون آمدن از تخم) تکرار می شود. در پولتهای جایگزین و تخمگذار، پیشگیری در روز دوم و هفته های 4، 8، 12 و همچنین روزهای انجام واکسیناسیون، خوراندن کیتازامایسین تکرار می شود.
درمان:
100 گرم پودر کیتازامایسین در 200 لیتر آب آشامیدنی، به مدت 5 روز.

کیتازامایسین پس از مصرف خوراکی، به سرعت جذب بدن طیور شده و با انتشار وسیع به غلظت بالایی در خون و بافتها می رسد. غلظت این دارو در کبد، طحال، ریه و کلیه بیشتر از غلظت آن در سرم می باشد. کیتازامایسین در بافتهای فوق برای مدت صورت طولانی تر (حدود 16 ساعت) یافت می شود. دفع دارو اساساً از طریق صفرا و در نهایت مدفوع بوده، مقدار کمی از آن نیز از کلیه ها دفع می شود. این دارو حتی پس از تجویزهای مکرر در بدن انباشته نمی شود.

تخم مرغ: 4 روز.
گوشت جوجه های گوشتی: 1 روز.

ـ این دارو تنها برای مصارف دامپزشکی تهیه شده است و مصرف آن حتماً باید تحت نظارت و طبق دستور دامپزشک انجام گیرد. برای تهیه محلول بهتر است ابتدا مقدار لازم از دارو را در مقدار کمی آب (2ـ1 لیتر) حل نموده سپس به مخزن آب آشامیدنی اضافه شود.
ـ در طول درمان به جز آب محتوی کیتازامایسین منبع آب آشامیدنی دیگری در اختیار طیور تحت درمان نباشد.
ـ در صورت تماس پودر کیتازامایسین با پوست و غشاهای مخاطی، امکان ایجاد رینیت آلرژیک و تحریک پوست وجود دارد بنابراین از قرار گرفتن در معرض گرد دارو اجتناب کرده، از لباس مناسب و ماسک ایمنی استفاده شود.
ـ دارو در محل خشک و خنک و دور از نور نگهداری شود.دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.