فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیکتامین تزریقی ketamine


طبقه بندی درمانی : بیهوش کننده ها و بی حس کننده ها  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


ویال تزریقی

بيهوشي هاي عمومي همراه با خواص ضددرد با  قدرت اعتيادآوريكم

ذکر نشده است
 

ذکر نشده است
 

معمولاً به صورت محلول، قرص و يا كپسول مصرف مي گردد. نحوه توليد آن به اين صورت است كه آن قدر حرارت داده ميشود تا مايع آن تبخير شده و كريستال هاي كتامين باقي بماند. 
يك بيهوش كننده عمومي با خواص ضد درد مي باشد كه در پزشكي و دامپزشكي مورد مصرف است. اين دارو به فن سايكليدين ارتباط دارد.

اثرات آن به روحيه و محيط بستگي دارند اما بسيار سريع الاثرند. كتامين سيستم قلبي- عروقي را تحريك مي كند و ضربان قلب را بالا مي برد. اثرات رواني آن شامل احساس فلج است به طوري كه بيماران خود را در حركت كردن يا صحبت كردن ناتوان مي بيند اما بطور كامل هشيارند و مي توانند ببينند و بشنوند. كارها و كلمات را بارها تكرار مي كنند و تجارب خارج از بدن احساس مي نمايند. آنها احساس مرگ و زندگي را از دست مي دهند. به علت اثرات ضد درد، احساس درد نمي كنند. واكنشهاي شديد، معمولاً به علت مصرف زياد دارو عبارتند از تشنج، اختلال در مكانيسم تنفسي و نارسايي قلبي.

تأثيرات طولاني مدت و خطرات آن:
اثرات طولاني كتامين با حافظه، يادگيري و مدت زمان توجه تداخل متوجه آسيبهاي دردناك در خود (مثل سوختگي با سيگار) نمي شود.

باربيتورات ها طول اثر كتامين را افزايش مي دهند و اگر با كتامين مصرف گردند خطر وقفه هاي تنفسي بوجود مي آيد. مصرف كتامين همراه باتئوفيلين يا آيمنوفيلين مي تواند احتمال تشنج ها را بالا ببرد. الكلي ها در برابر كتامين مقاومت نشان مي دهند. اگر چه در مورد اثرات رواني درد در دوره بهبودي اغراق مي شود.

ذکر نشده است
 

ذکر نشده است
 

ذکر نشده استدیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.