فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیکاناپن KANAPEN P


طبقه بندی درمانی : داروهای ضد باکتری  -   پروستاگلاندین ها و هورمونها  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


 پماد پستاني حاوي پني سيلين + كانامايسين + پردنيزولون

گروه دارويي :

آنتي بيوتيك + كورتيكواستروئيد

 پماد پستاني حاوي آنتي بيوتيك و كورتيكواستروئيد

ترکیب دارو: هر پماد پستاني 10 گرمي حاوي : 

Kanamycin sulphate          50 mg

Procaine Benzylpenicillin  100.000 i.u.

Prednisolon acetate            40 mg

پني سيلين باكتريوسيد مي باشد و رشد سلولي باكتري هاي فعال را تحت تاثير قرار مي دهد و اثر كمي بر روي باكتري هاي غيرفعال دارد. حداكثر فعاليت ضدباكتري پني سيلين در طول تكثير باكتري ها مي باشد.پني سيلين بر روي باكتري هاي گرم منفي و بعضي از باكتري هاي گرم مثبت موثر است. كانامايسين از دسته آمينوگليكوزيدها و داراي خاصيت باكتريوسيدي مي باشد و بر روي تحت واحد S 30 ريبوزوم باكتري ها تاثير گذاشته و توليد پروتئين را در آنها متوقف مي كند و ضد باكتري هاي گرم منفي است. پردنيزولون نيز اثر ضد التهاب دارد.

خصوصيات فارماكوكينتيكي دارو : بعد از تزريق داخل پستاني پني سيلين به آرامي جذب شده و به سرعت در بافتهاي غدد پستان و مجاري ترشح كننده شير منتشر شده و پس از آن وارد خون مي شود.كانامايسين نيز سريع جذب شده و در مايع خارج سلولي تجمع يافته و مقداري از آن به درون بافتها منتشر شده و هر دو از طريق ادرار دفع مي شوند.

انواع ورمهاي پستان ناشي از اشرشياكولاي، سالمونلا، كلبسيلا، پروتئوس، استافيلوكوكوس، پاستورلا، آئروباكترها و استرپتوكوكها

 

گاو،‌گوساله، گوسفند، بز.

هر كارتيه را تخليه كرده و يك سرنگ را در هر كارتيه تزريق گردد و اين عمل 24 ساعت بعد تكرار شود.

اثر سينرژيستي دو آنتي بيوتيك بر روي يكديگر باعث مي شود اين دارو بر روي طيف وسيعي از باكتري هاي گرم مثبت و گرم منفي موثر باشد و همچنين اثر ضد التهاب و تورم پردنيزولون اين پماد پستاني را براي درمان انواع عفونتهاي پستاني مناسب مي سازد.

در دامهايي كه دچار مشكلات كليوي و كبدي هستند و نيز در دامهايي كه به پني سيلين و آمينوگليكوزيدها حساسيت دارند نبايد مصرف شود.

 گاهي واكنشهاي ازدياد حساسيت و عوارض نوروتوكسيك دارد.

موارد احتياط : همراه با تتراسايكلين ها مصرف نشود.

ذکر نشده است

شير : 4 روز     گوشت : 6 روز

در دماي اتاق ( بين 15 تا 25 درجه سانتي گراد ) و دور از نور نگهداري شود.

هر بسته حاوي 20 سرنگ 10 گرمي مي باشد.دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.