فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیجرمی ساید jermicide p damdari


طبقه بندی درمانی : ضدعفونی کننده ها  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


ذکر نشده است
 

ضدّعفوني‌كننده و آنتي‌سپتيك مختلط ( Mixed - Oxidant Disinfectant & Antiseptic )

بر مبناي خاصيت اكسيداني پرسولفات بوده كه در همراهي با املاح آلي و معدني به ساختارهاي حياتي باكتري‌ها، ويروس‌ها و قارچ‌ها حمله كرده و باعث از بين رفتن انواع پاتوژن‌ها مي‌شود.

1ـ ضدّعفوني و شستشوي مخازن و لوله‌هاي انتقال شير:

پس از اتمام شيردوشي و تخلية شير از مخازن در سالن‌ها مي‌توان 1 ليتر از محلول جرمي سايد . پي را با 200 ليتر آب مخلوط نموده و مخازن و لوله‌ها را با آن شستشو و ضدّعفوني كرد. به دليل وجود مواد شوينده (Detergent) با کف کنترل شده عمل ضدّعفوني، شستن و تميز كردن لوله‌ها و مخازن از ذرات چربي و پروتئيني ته‌نشين شده در يك مرحله انجام مي‌گيرد .

2ـ شستشو و ضدّعفوني‌كردن پستان و سرپستانك‌ها:

با توجه به اهميت اين عمل مي‌توان از رقّت 1 ليتر جرمي سايد . پي در 500 ليتر آب استفاده نمود. پستان و سرپستانك‌ها را با محلول ياد شده كاملاً شست و با يك حوله يا پارچه تميز خشك نمود. در حين خشك كردن مي‌توان پستان را هم ماساژ داد تا دام براي شيردوشي آمادگي بيشتر پيدا كند. پس از اتمام شيردوشي پستان و سرپستانك‌ها را با محلول 1 ليتر جرمي سايد . پي در 400 ليتر آب آغشته و دام را از سالن خارج نماييد.

3ـ ضدّعفوني‌كردن جايگاه ، سالن‌ها و وسايل دامداري‌ها:

يك ليتر جرمي سايد . پي را در 200 ليتر آب حل نموده به صورت دستي يا توسّط سمپاش محيط را ضدّعفوني كنيد . وسايل كوچك را مي‌توان توسّط اسفنج آغشته به

محلول يا به روش غوطه‌ورسازي (حمام كردن) ضدّعفوني كرد .

4ـ پاكسازي محيط از كلية گونه‌هاي قارچي:

از محلول يك ليتر جرمي سايد . پي در 100 ليتر آب مي‌توان توسّط پمپ سمپاش يا به صورت دستي جهت پاك‌كردن محيط از كلية گروه‌هاي قارچي به خصوص خانوادة آسپرژيلوس استفاده نمود.

5ـ ضدّعفوني‌كردن سالن يا مكان‌هاي زايمان و جرّاحي:

از محلول رقيق شدة 1 ليتر جرمي سايد . پي در 50 ليتر آب مي‌توان براي ضدّعفوني كردن سالن جرّاحي، جعبه نگهداري دام، اتاق معاينه و زايمان استفاده نمود.

6ـ شستشوي زخم‌هاي ميكروبي و قارچي:

جهت شستشوي زخم‌هاي ميكروبي و قارچي يا زخم‌هاي ناشي از جرّاحي مي‌توان از محلول رقيق‌شدة يك ليتر جرمي سايد . پي در 400 ليتر آب استفاده نمود.

7ـ حوضچه‌هاي ورودي:

يك ليتر از جرمي سايد . پي را در 50 ليتر آب حل نموده و در حوضچه‌هاي ورودي بريزيد و هفته‌اي 2 مرتبه آنها را شارژ يا تعويض نماييد.

8ـ جهت مقابله با بيماري تب برفكي مي‌توان از رقّت يك ليتر جرمي سايد . پي در 100 ليتر آب به صورت موضعي استفاده نمود.

ذکر نشده است
 

در آزمايش تعيين سمّيت از (60-1194) LD50 = 268 برخوردار است بنحويكه بالاترين غلظت مصرفي آن حداقل 200 بار كمتر از غلظت سمّي آن بوده و درنتيجه مصرف آن كاملاً بي‌خطر است. اين ضدّعفوني‌كننده فاقد خاصيت كارسينوژنيسيتي (سرطانزايي) و هرگونه مقاومت دارويي است و از سوي ديگر در طبيعت تجزيه شده و در نتيجه باقيماندة دارويي ندارد.

مصرف جرمي سايد . پي در دراز مدّت هيچگونه مقاومت ميكروبي ايجاد نمي‌كند.

· به دليل استفاده از آب با دماي نسبتاً پايين (50 درجة سانتيگراد) جهت شستشو و ضدّعفوني با جرمي سايد . پي متوسّط طول عمر قطعات فلزّي و لاستيكي افزايش مي‌يابد و در کاهش مصرف انرژی نیز مؤثر است.

هنگام واكسيناسيون تا 24 ساعت از اين محلول استفاده نشود.

ذکر نشده است

ذکر نشده است
 

ذکر نشده است
 دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.