فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیدی کلسیم فسفات DCP


طبقه بندی درمانی : عوامل تغذیه ای، ویتامین ها و الکترولیت ها  -  

نوع حیوان : پرندگان( Birds)   -  


ذکرنشده است

کلسيم وفسفر جزء ماکرو المنتها می باشند . علاوه بر اينکه در اعمال حياتی بدن دارای نقش مهمی می باشند . همچنين بيش از 70 % خاکستر بدن را نيز تشکيل می دهند . پس بايد مطمئن شويم که مقدار مورد نياز روزانه کلسيم و فسفر طيور از طريق جيره غذائی تامين می شود .
 کلسيم و فسفر مورد نياز را می توان از طريق منابع مختلفی مانند پودر استخوان ، صدف ، کلسيم فسفات تامين نمود . در نتيجه تامين کلسيم و فسفر از منبعی مطمئن ( مانند دی کلسيم فسفات ) ضروری می باشد

ر

دی کلسيم فسفات حاوی دو عنصر مهم در تغذيه طيور ( P,Ca ) است . که در اجرای واکنشهای بيو شيميايي و متابوليکی بدن حيوان نقش بسزايي ايفا مي کند . مهمترين نقش کلسيم در بدن طيور عبارت است از : تشکيل بافت استخوانی ، انتقال چربيها از خون به زرده تخم مرغ ، انعقاد خون ، تشکيل پوسته تخم مرغ ، انقباض عضلات ، افزايش اشتها ، رشد و قدرت باروری  و ...
نقش مهم فسفر علاوه بر تشکيل بافت استخوانی ، در انتقال انرژی از طريق حضور در آدنوزين دی فسفات (
ADP )  و آدنوزين تری فسفات ( ATP ) می باشد .
فسفات در بعضی از فعاليتهای آنزيمی و همچنين انتقال چربيها نيز دخالت دارد .

  ويژگيها :

     دی کلسيم فسفات توليد شده در اين شرکت دارای ويژگيهای زير می باشد

1-     همزمانی تزريق اسيد و کربنات و قابليت تنظيم ورود هر يک از مواد اوليه .

2-     امکان کنترل دمای درام دراير .

3-     استفاده از گرمای غير مستقيم ( هوای گرم )

4-     حفظ دو مولکول آب تبلو

ذکرنشده است

بسته به نوع  و کيفيت جيره و همچنين سن طيور مقدار مصرف دی کلسيم فسفات ( DCP ) در دان تعيين   می شود

ذکرنشده است

  نسبت کلسيم به فسفر ( Ca/P ) :                                                                                 نسبت کلسيم به فسفر در جيره غذائی طيور اهميت بسزائی دارد ، زيرا در عين حاليکه بايد مقدار کافی کلسيم و فسفر در جيره غذائی وجود داشته باشد . بايد نسبت مناسبی نيز بين اين دو ماده معدنی در غذا وجود داشته باشد . عدم وجود تعادل نسبت کلسيم و فسفر سبب بروز ضايعات کليوی و مرگ و مير ناشی از نفروز در جوجه های 6 تا 20 هفته می شود .

عوارض ناشی از کمبود کلسيم و فسفر :                                                               بيماری راشيتيسم ( نرمی استخوان ) در جوجه ها ، استئومالاسی ، شکنندگی استخوان در مرغهای مسن ، نرمی و شکستگی پوسته آرواره زيرين بر آمدگی پيشانی ، ادم گردن و بيرون زدن شکم از علائم کمبود کلسيم و فسفر می باشد .

ذکرنشده است

ذکرنشده است

ذکرنشده است

اين محصول به شکل گرانول ( به ابعاد 2.5 – 0.5 ميليمتر ) تهيه و در پاکت 25 کيلو گرمی ( ضد رطوبت ) به بازار مصرف عرضه می شود .

ذکرنشده استدیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.