فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیویتامین آ-د٣-ئئ AD3E ORAL


طبقه بندی درمانی : عوامل تغذیه ای، ویتامین ها و الکترولیت ها  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -   پرندگان( Birds)   -  


 

پودر قابل حل در آب

هر گرم حاوی:

ویتامین A 100000 واحد بین المللی
ویتامین D3 20000 واحد بین المللی
ویتامین E 40 میلی گرم

مكانيسم اثر:

  • ويتامين A : در محافظت از بافتهاي پوششي و مخاطي اندامهاي بدن نقش دارد و از نفوذ عوامل بيماري زا در اين اندام ها جلوگيري مي كند . اين ويتامين در رشد استخوانها ، بينايي ، باروري و مقاومت حيوانات نقش اساسي دارد.
  • ويتامين D3 :در تنظيم متابوليسم كلسيم و فسفر نقش داشته و باعث افزايش و بهبود جذب كلسيم و فسفر از روده مي گردد و در تنظيم دفع اين دو عنصر از كليه نقش مهمي دارد . اين ويتامين در شكل گيري استخوانها نقش اساسي دارد.
  • ويتامين E: در تنظيم اكسيداسيون سلولي و در متابوليسم كربوهيدراتها ، كراتين عضلات و گليكوژن نقش دارد . همچنين به عنوان آنتي اكسيدان از اكسيداسيون اسيدهاي چرب غير اشباع و حتي اكسيداسيون ويتامين A جلوگيري مي كند. اين ويتامين باعث افزايش باروري و جوجه درآوري در گله مي گردد.

موارد مصرف :

این ویتامین در موارد کمبود ویتامین A ،D3 ،E و عوارض حاصل از آن مورد استفاده قرار می گیرد.پیشگیری و درمان عوارض ناشی از کمبود ویتامین A نظیر: کاهش مصرف غذا بعلت بی اشتهایی ناشی از پایین بودن میزان رشد،عدم کارکرد طبیعی سلولهای عصبی شبکیه چشم، اختلال در جایگزینی سریع سلولهای اپیتلیال دستگاه گوارش ،تنفس،تولیدمثل،ادراری، سینوسها، غدد مترشحه و سطح پوست. پیشگیری و درمان عوارض ناشی از کمبود ویتامین D3نظیر: تاخیر و اختلال در تشکیل استخوانهای نرم و ضعیف بخصوص در جوجه های با رشد سریع، در گله های تخمگذار تولیدتخم مرغهای با پوسته نامناسب، کاهش قابلیت جوجه درآوری ،کاهش تولید تخم مرغ در طیور تخمگذار ، هیپوکلسمی که به شکل عدم تعادل و فلجی تظاهر می نماید. پیشگیری و درمان عوارض ناشی از کمبود ویتامین E نظیر: خونریزیهای زیر جلدی ، آنسفالومالاسی یا ضایعات دژنراتیو در جوجه ها به علت آماس و خونریزی مخچه، دیستروفی عضلانی بخصوص در عضلات ران و سینه که بصورت عدم تعادل و عدم تمایل به راه رفتن بروز می کند، ناباروری، کاهش قابلیت جوجه درآوری، کاهش تولید تخم مرغ، تلفات بالای جوجه ها در هفته نخست. همچنین کمبود ویتامین E موجب افت پاسخ ایمنی سلولی و خونی و همولیز گویچه های قرمز در طیور می گردد.   

طیور : 1 گرم از پودر در 1 لیتر آب آشامیدنی به مدت3تا5 روز.
گاو: 40-20 گرم از پودر در 1 لیتر آب آشامیدنی به مدت 3-2روز.

گوساله: 20-10گرم از پودر در 1 لیتر آب آشامیدنی به مدت 3-2روز
بزو گوسفند : 4-2 گرم پودر در 1 لیتر آب آشامیدنی به مدت 3-2روز.
یا طبق تجویز دکتر دامپزشک

آب آشامیدنی حاوی ویتامین حداکثر 12 ساعت پس از تهیه مصرف شود

ذکرنشده است

ذکرنشده است

در محل خشک و خنک ، دور از نور و دسترس کودکان نگهداری شود

500 گرمی

ذکرنشده استدیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.