فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیآپي گارد Apiguard


طبقه بندی درمانی : ضد حشره ها و موجودات موذی  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


ذکرنشده است

آپي گارد نام تجاري ماده درماني طبيعي براي مبارزه با مايت وارو ا VARROA JACOBSONI و مايت  آكاراپيس  ACARAPIS WOODI در زنبور عسل ميباشد.ماده موثره آپيگارد THYMOL ميباشد.تيمول فنل حاصل از روغن آويشنو ساير روغنهاي فرار است كه به طور مصنوعي نيز ساخته مي شود.اين روغن طبيعي در مجاورت هوا متصاعد شده و اثرات كشندگي خود را روي مايت ها اعمال مي نمايد.تيمول به عنوان عامل ضد قارچ و ضد باكتري موضعي نيز مورد استفاده قرار مي گيرد.

ذکرنشده است

ذکرنشده است

روش استفاده:

يك صفحه مومي يا پلاستيكي يا چوبي به ابعاد تقريبي 10*10 سانتيمتر تهييه نموده سپس ظرف 50 گرمي ژل آپي گارد را برداشته و نيمي از آن را با استفاده از كاردك چوبي يا فلزي روي صفحه مذكور به طور يكنواخت بماليد به طوري كه هر نيمه حاوي 25 گرم ژل باشد.حتما به هنگام كار از دستكش استفاده شود درب كندو را برداشته و هر كدام از نيمه هاي تهييه شده را در يك كندو روي قابها در قسمت وسط كندو قرار دهيد به نحوي كه  سطح آغشته به ژل به سمت بالا باشد.بين ظرف زل و درب كندو بايد حداقل .05 سانتي متر فاصله وجود داشته باشد تا دسترسي زنبورها به زل امكان پذير باشد.

پس از يك هفته مجددا 25 گرم زل اپيگارد را بر روي صفحه مذكور قرار دهيد.

آپيگارد بايد به مدت 4 هفته ديگر و يا تا زمان قرار دادن غذا در كندو باقي بماند.

آپيگارد را نبايد بيش از 6 هفته در كندو باقي گذاشت

توجه:

مناسب ترين زمان مصرف آپيگارد از نظر حداكثر تاثير در سلامت كلني هاي زنبور عسل در اواخر تابستان بعد از برداشت عسل ميباشد.زماني كه تعداد نوزادان در كمترين حد ممكن است اگر چه آپي گارد را ميتوان در بهار نيز وقتي كه درجه حرارت بيش از 15 درجه سانتي گراد ميباشد به كار برد.

وقتي كه دماي روزانه كمتر از 15 درجه سانتي گراد ميباشد يا هنگامي كه كه فعاليت جمعيت كم است نبايد از اپيگارد استفاده نمود.

استفاده از اين محصول در دماي بالا 25 درجه سانتيگراد موجب اختلال رفتاري در زنبورها خواهد شد.

كندوهاي كوچك يا در حال زمستان گذراني يا كندو هاي ضعيف ممكن است تنها به يك بار درمان با 25 گرم نياز داشته باشند در اين حالت صفحه حاوي دارو ميبايست حداقل به مدت 2 هفته در كندو باقي بماند.

جمعيت هاي ضعيف بهتر است قبل از درمان درهم ادغام شوند.

اين دارو با تحريم رفتارهاي بهداشتي زنبورها پاكسازي كندو توسط انها را تقويت ميكند.

پس از كاربرد دست ها را كاملا شسته و در صورت تماس اتفاقي با چشم با اب فراوان به مدت چند دقيقه بشوييد.

ذکرنشده است

ذکرنشده است

از نظر بقاياي محصول در عسل هيچ موردي وجود ندارد و به عبارتي دوره منع مصرف زل اپيگارد صفر است و دارو به صورت طبيعي بخار شده و در عسل باقي نمي ماند.

شرايط نگهداري:

1-اپيگارد را دردماي معمولي اتاق يا كمتر از آن نگهداري كنيد.حداقل دماي نگهداري آپيگارد صفر و حداكثر 30 درجه ميباشد.

2-محصول را در مجاورت افت كش ها و يا ساير مواد شيميايي كه باعث آلودگي ان ميشوند و نيز در معرض نور مستقيم آفتاب قرار ندهيد.

3-دارو را در بسته بندي اصلي نگاهداري و تا زمان استفاده بسته را باز نكنيد.

4-در هنگام مصرف از مصرف دخانيات و خوردن و نوشيدن پرهيز شود.

5-آپيگارد را دور از دسترس اطفال و مواد غذايي نگهداري نماييد.

اپي گارد به شكل ژل تقريبا سفيد رنگ و در بسته بندي آلومينيومي 50 گرمي حاوي 25% تيمول ساخته شده است كه پس از قرار گرفتن در كندو ماده موثره تيمول آهسته و به تدريج آزاد خواهد شد

ذکرنشده استدیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.