فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیآکواوک ارگوسان AquavacTM Ergosan


طبقه بندی درمانی : عوامل تغذیه ای، ویتامین ها و الکترولیت ها  -  

نوع حیوان : آبزیان( Aquatic)   -  


ذکرنشده است

معرفی:

آکواوک ارگوسان یک تنظیم کننده و تحريك كننده دستگاه ایمنی است که از جلبک های دریایی مشتق شده اسـت . مـواد فعـال آن شامـل اسیـد آلژنیـک و پلـی ساکاریدها است که سبب تقویت سیستم دفاعی در ماهی می گردد .  ارگوسان یک محصول کاملا طبیعی است و به عنوان یک افزودنی خوراکی پذیرفته شده است . تنظیم کننده ها و تحریک کننده های ایمنی می توانند نقش مهمی در آبزی پروری  داشته باشند . استفاده از آنها سبب بهبـود و افـزايش پاسـخ ایمنـی غیر اختصاصـی علیه بسیاری از عوامل بیماری زا می گردد .  ضمن آنکه می تواند پاسخ ایمنی را در حیواناتی که دستگاه ایمنی آنها ضعیف و یا در حال تکامل است ( بچه ماهی ) افزایش دهد .

آکواوک ارگوسان دستگاه دفاعی طبیعی ماهی ها را تقویت می کند . آلژین ها ی موجود در ارگوسان جذب فعال و انتقال اکسیژن را از غشاء سلول تحریک می کنند و در نتیجه متابولیسم سلول در سطح بالاتری انجام مي شود و بنابراین سلول ها نقش مؤثرتر و توانایی بهتری خواهند داشت . این عمل سبب افزایش مقاومت ماهیان در برابر عفونت شده و توانایی آنها را برای ترمیم بافتهای آسیب دیده افزایش می دهد ، و همچنین به پاسخ بهتر دستگاه ایمنی بعد از واکسیناسیون  نیز کمک می کند . علاوه بر این ، ترکیبات فعال آکواوک ارگوسان فعالیت متابولیکی،  تکثیر لمفوسیت ها و ماکروفاژها ، تولید سیتوکین ها و لیزوزيم را افزایش می دهد .ارگوسان همچنين فعالیت سلولهای تولید کننده موکوس و سلولهای پوششی پوست را افزایش می دهد . این دستـگاه دفـاعی فعـال شـده ، احتمـال تماس عوامل بیماری زایی که سبب ایجاد بیماری می شوند ، را کاهش می دهد . 

ذکرنشده است

ارگوسان در مزرعه و يا در كارخانه به ميزان 5/0%-2/0% به خوراك اضافه مي شود . در صورت اضافه شدن ارگوسان به غذاي پلت در كارخانه نبايد در دماي بالاي 140درجه سانتيگراد ،بيشتر از 4-2 دقيقه حرارت ببيند .خوراندن اکواوک ارگوسان باید از مرحله زوآ یک Zoea 1   طبق برنامه غذائی که در جدول زیرنشان داده شده انجام شود .

روز

مرحله لاروي

ميزان ارگوسان(g /MT )

تعداد دفعات مصرف در روز

1

Z1

1/0

4

2

Z1/Z2

1/0

4

3

Z2

1/0

4

4

Z2/Z3

1/0

4

5

Z3

1/0

4

6

Z3/M1

2/0

4

7

M1

2/0

4

8

M1/M2

2/0

4

9

M2

2/0

4

10

M2/M3

2/0

4

11

M3

25/0

4

12

M3/PL1

25/0

4

13

PL1/PL2

25/0

4

14

PL2/PL3

25/0

4

15

PL3/PL4

25/0

4

آکواوک ارگوسان باید چهار بار در روز و در طول مدت 10 روز که آکواوک ویبروماکس مصرف می شود ،  به میزان مشخص شده در جدول زیر خورانده شود .  لازم است قبل از مصرف ، ارگوسان مورد نیاز را وزن و با آب مخلوط کرده سپس در مخازن پرورشی پخش کرد .

روز

مرحله پس نوزاديpL

ميزان ارگوسان  ( g / MT)

تعداد دفعات مصرف در روز

1

5

ذکرنشده است

ذکرنشده است

ذکرنشده است

ذکرنشده است

ظروف پلاستيكي 1 كيلوگرمي

ذکرنشده استدیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.