فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیانروفلوکساسین 5% و 10% تزریقی ENRO inj


طبقه بندی درمانی : داروهای ضد باکتری  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -   دام های کوچک (سگ و گربه)( Small Animals)   -  


محلول استریل تزریقی

هر میلی لیتر از محلول حاوی 50 میلی گرم انروفلوکساسین

انروفلوکساسین یک ترکیب درمانی سنتتیک از گروه فلوروکینولون ها(از نسل کینولون) می باشد که در باکتری های حساس از فعالیت آنزیم DNA-ژیراز (آنزیمی که در تکثیر DNAدر هسته سلول باکتری نقش دارد) جلوگیری می کند. به همین دلیل، انروفلوکساسین اثرات ضد باکتریایی و ضد مایکوپلاسمایی خود را در غلطت های خیلی پایین اعمال می کند

                  موارد مصرف:

گاو، گوسفند، بز و خرگوش: در پیشگیری و درمان عفونت های ثانویه مایکوپلاسمایی و باکتریایی دستگاه تنفس(عفونت های ایجاد شده توسط گونه های پاستورلا، مانهیمیا همولیتیکا، مایکوپلاسما بوویس، استافیلوکوک ها، هموفیلوس) و عفونت های دستگاه گوارش (عفونت های ایجاد شده توسط اشرشیاکلی و سالمونلاها)) کاربرد دارد. در درمان برونکو پنومونی انزئوتیک گوساله ها نتایج بسیار خوبی داشته اند.

سگ و گربه: در عفونت های باکتریایی دستگاه گوارش، دستگاه تنفس، دستگاه ادراری-تناسلی، عفونت های پوستی و التهاب گوش خارجی ناشی از اشرشیاکلی، سالمونلاها، پاستورلاها، هموفیلوس ها، استافیلوکوک ها وغیره.

 

                  میزان و نحوه تجویز:

دارو در همه دام ها (غیر از خوک) از طریق زیر جلدی تجویز می گردد.

گاو، گوسفند، بز و خرگوش: یک میلی لیتر به ازای 20 کیلوگرم از وزن بدن به مدت 5-3 روز (در عفونت های سالمونلایی و عفونت های پیچیده تنفسی، ممکن است این مقدار دو برابر گردد.)

سگ و گربه: یک میلی لیتر به ازای 10کیلوگرم وزن بدن به مدت 5 روز(درمان در موارد عفونت های پیچیده یا مزمن، ممکن است تا 10 روز ادامه یابد).

در گاو بیش از 10میلی لیتر و در گوسفند و بز بیشتر از 5 میلی لیتر نباید در یک محل تزریق گردد، در بره و بزغاله بیشتر از 5/2 میلی لیتر در یک محل نباید تجویز شود.

 

عوارض جانبی:

گزارش نشده است

موارد منع مصرف:

در گربه های زیر 8 ماه توصیه نمی گردد. در سگ های کمتر از یک سال و بطور استثنا در سگ های نژاد بزرگ با دوره رشد طولانی در سنین کمتر از 18 ماه منع مصرف دارد. در سگ های آبستن و در دوره شیرواری نباید تجویز گردد.در مورد سگ های دارای اختلالات سیستم عصبی مرکزی منع مصرف دارد.در اسبان و دام های دیگر که تاریخچه نارسایی غضروف مفصلی دارند، نباید به کار رود.

 

ذکر نشده است

 کشتار: 7روز شیر: 4روز

در دمای زیر 15درجه سانتیگراد و دور از نور و دسترس کودکان نگهداری شود

ویال 50 میلی لیتریدیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.