فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیدیامیناز استات diaminase acetate


طبقه بندی درمانی : داروهای متفرقه   -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


 

Diminazene Aceturate 44/5%
 Antipyrine 55.5%
Sterile Granules

ضد انگل تک یاخته‌ای

مکانیسم اثر:

 اثر ضد تریپانوزومی دیامیدین‌ها مستقیماً به گروه گوانیل «آمادین» مربوط می‌شود. حضور دو گروه گوانیل که بوسیله زنجیر هیدروکربنه‌ی پارافین از یکدیگر جدا شده‌اند سبب بروز اثرات ضد تریپانوزی این دارو می‌شود که البته طویل شدن زنجیره پارافینی این اثر را بنحو احسن تقویت می‌کند. تغییر در زنجیره‌های الکیل به اشکال آروماتیک یا حلقه‌های بنزن و اتصال دو گروه بنزامیدنی به صورت اتصال اتیلنی باعث افزایش اثر ضد تریپانوزومی این گروه از داروها گردیده است. این داروها دارای اثر ضد باکتریایی کمی نیز می‌باشند.

جهت درمان بابزیوز نشخوارکنندگان، اسب و سگ و همچنین به منظور درمان تریپانوزومیازیس انواع Vivax و Congolense به کار می‌رود.
این دارو همچنین در عفونت ناشی از Trypanosoma brucei موثر است. لیکن در معیار مقایسه تأثیر آن بر تک یاخته‌های دیگر مانند بابزیا و تریپانوزما کمتر می‌باشد بنابراین لازم است که مقدار بیشتری از دارو در این موارد مصرف شود.

مقدار و روش مصرف:

 محتوی یک ساشه 36/2 گرمی در 5/12 میلی لیتر آب مقطر استریل حل شده و به صوررت زیر جلدی یا داخل عضلانی تزریق گردد.
درمان بابزیوز:
در گاو، گوسفند، اسب و سگ لازم است مقدار 5/3 میلی گرم به ازای هر کیلو گرم وزن بدن دام و در موارد برخورد با سویه‌های مقاوم 8 میلی گرم از این دارو باید مصرف شود.
درمان تریپانوزومیازیس:
جهت درمان عفونت ناشی از تریپانوزوم بروسه‌ای، 7 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن دام و در موارد برخورد با سویه‌های  مقاوم 8 میلی گرم از این ماده باید مصرف شود.

 

ذکر نشده است

ذکر نشده است
 

زمان پرهیز از مصرف: دارد

ذکر نشده است
 

ذکر نشده است
 دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.