فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیوتالژین vetalogin


طبقه بندی درمانی : داروهای مسکن ،ضد التهاب وضد تب ها  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


محلول در آب

وتالژین یک ضد التهاب غیر استروئیدی میباشد که هر میلی لیتر آن، حاوی 500 میلی گرم متامیزول سدیم می باشد. این دارو با تاثیر بر مراکز اعصاب غیر ارادی و ایجاد اتساع در سرخرگهای محیطی ، موجب افزایش دفع حرارت و پائین آمدن دمای بدن در حیوانات تب دار می گردد . وتالژین با کم کردن حساسیت مراکز درد در قشر مغز موجب کاهش درد می شود . وتالژین موجب کاهش نفوذ پذیری عروق ، کاهش ترشح مایعات التهابی و بازجذب این مایعات به درون فضای لنفاوی شده و در نهایت با تغییر در میزان خون رسانی ناحیه ملتهب باعث کاهش التهاب می گردد. وتالژین با تحرک مراکز اعصاب غیر ارادی و بهبود و تنظیم حرکات دودی روده باعث از بین رفتن اسپاسم در این عضو می شود.این دارو در دام آبستن قابل استفاده میباشد و هیچ گونه اثر سویی بر گردش خون، قلب، کلیه ها و سایر اعضاء بدن ندارد ، همچنین مصرف آن در حیوانات جوان کاملا بی خطر می باشد ضمناٌ دوره پرهیز از مصرف آن بسیار کم میباشد (گوشت 5 روز شیر 2 روز ) .

ذکرنشده است

ذکرنشده است

اسب : 60-20 میلی لیتر در روز
گاو : 8-4 میلی لیتر به ازای هر 100 کیلوگرم وزن بدن در روز
کره اسب و گوساله : 15-5 میلی لیتر در روز
گوسفند و بز : 8-2 میلی لیتر در روز
سگ : 1-5 میلی لیتر در روز

ذکرنشده است

ذکرنشده است

ذکرنشده است

ذکرنشده است

(ویال 100 میلی لیتر محلول تزریقی 50%)

 

ذکرنشده استدیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.