فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیکومافوس coumaphos


طبقه بندی درمانی : داروهای متفرقه   -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


 Emulsifies able concentrates 3.2%(W/V)
Wet table powder 50%

ذکر نشده است
 

کومافوس جزو مواد ارگانو فسفره بوده، با آنزیم کولین استراز ترکیب شده آن را بصورت غیر قابل برگشت فسفریله می‌کند و به این ترتیب باعث مهار عمل آنزیم می‌شود. این کار سبب تجمع استیل کولین فعال در محل سیناپس شده و بروز علائم کولینرژیک می‌گردد.

موارد مصرف:

این دارو جهت کنترل طیف وسیعی از انگل‌های خارجی از جمله شپش‌ها، کنه‌ها، جرب‌ها، مگس‌های خونخوار در گاو، گوسفند، بز و اسب استفاده می‌شودهمچنین برای کنترل لاروهای هیپودرمابویس و هیپودرمالیناتوم از این دارو استفاده می‌شود از کومافوس 2/3% برای تشخیص و کنترل انگلهای خارجی در زنبور عسل مانند Varroa Jacobsoni و Braula coeca استفاده می‌شود.

مقدار و روش مصرف:
گاوهای گوشتی و شیری در زمان غیر شیرواری:

 جهت درمان لاروهای هیپودرمابویس و هیپودرمالیناتوم مقدار 3500 تا 4500 گرم کومافوس 50 درصد در 500 لیتر آب مخلوط شده و به صورت افشانه گری به کار برده شود.
برای درمان در حوضچه غوطه‌وری مقدار 2000 تا 2400 گرم کومافوس 50 درصد با 500 لیتر آب مخلوط شود.
گاوها در زمان شیرواری:

 300 گرم از کومافوس 50 درصد را در 500 لیتر آب مخلوط کرده به صورت افشانه‌گری استفاده شود.
گوسفند، بز و اسب:

 برای از بین بردن شپش‌ها مقدار 600 گرم، مگس‌های خونخوار، کنه‌ها و جرب‌ها 1200 گرم از کومافوس 50 درصد با 500 لیتر آب مخلوط شود و در حوضچه غوطه وری مورد استفاه قرار گیرد.

 این دارو به صورت خوارکی و تماسی قابل مصرف است، پس از جذب وارد بافتهای بدن بند پایان می‌شود.

ذکر نشده است

زمان پرهیز از مصرف:

3 روز قبل از کشتار

ذکر نشده است
 

ذکر نشده است
 دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.