فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیکوپینکس-د Copinox-d


طبقه بندی درمانی : عوامل تغذیه ای، ویتامین ها و الکترولیت ها  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


كپسول مس سوزني با قدرت جذب تدريجي  8 ماهه

ذکر نشده است

پودر اكسيد مس( که گاهی به مواد معدنی اضافه می شود) به سرعت از شكمبه رد شده و جذب آن بسيار كم است یا اگر از راه تزريقی نیز تجویز شود علاوه بر مضرات ديگر، دفع آن سريع صورت می گیرد و  در نهايت مشكل كمبود مس به طور كامل برطرف نخواهد شد. بنابراين تنها راه حل مطمئن استفاده از يك تركيب دير جذب است كه بتواند ميزان مس بدن راتا مدتي طولاني در سطح بالايي نگه دارد. كپسول مس براي گوسفندان و گاو تركيبي از مس به صورت سوزني مي باشد كه پس از ورود به شكمبه، نگاري و هزارلا ذخيره شده و به تدريج اكسيد مي‌شوند. اسيد شيردان باعث حل شدن و آزاد شدن مس مي‌شود و طبق اين روند تا مدت 8 ماه ميزان مس بدن در سطح بالايي نگه داشته خواهد شد.

ذکر نشده است
 

دستور مصرف:

1- گوساله هاي با وزن 25-75 كيلوگرم يك كپسول 5/12 گرمي

2- گاوهاي با وزن بيشتر از 250 كيلوگرم يك كپسول 25 گرمي

3- گوسفند، تجويز يك كپسول 4 گرمي گوسفندان را در تمامي فصول چرا از اثرات كمبود مس محافظت خواهد نمود وبره‌هاي آنها در زمان تولد از خطرات كمبود مس مانند مرده زايي، فلجي و مرگ ومير اوليه محافظت خواهند شد.

هر ساله بر اثر کمبود مس ضررهای اقتصادی فراوانی متوجه دامدارها می شود، مهمترین اثرات كمبود مس در دام ها عبارتند از : تضعيف سيستم ايمني و مستعد شدن حيوان براي ابتلا به بيماري هاي مختلف، كاهش رشد و لاغري مفرط در گوساله ها و بره هاي تازه متولد شده، اختلالات قلبي وعروقي، كاهش باروري( در حيوانات ماده از طريق ايجاد تاخير در فحلي

 در حيوانات نر از طريق كاهش ميل جنسي و كاهش ميزان باروري (اسپرم)، بروز آتاكسي(عدم تعادل) در گوساله ها و بره هاي تازه متولد شده و بخصوص مرگ و مير اوليه بره ها و عدم توانايي آنها در راه رفتن (اين مسئله بخصوص در گوسفندان و گاوهايي كه از چرا يا علوفه تر استفاده مي‌كنند به شدت بروز مي‌نمايد) بي رنگ شدن پوشش بدن به علت كاهش رنگدانه ها در گوسفندان بخصوص كاهش كميت وكيفيت پشم گوسفندان مشهود و از نظر اقتصادي مشكل ساز مي باشد. در گاوهاي با جيره نامتعادل و همچنين در گاوهاي با تغذيه آزاد همواره خطر كمبود مس وجود دارد و در گوسفندان نيز چون تغذيه گوسفندان بيشتر از طريق چراي در مرتع است لذا كمبود مس در گوسفندان نقش بسيار اساسي‌تري را بازي مي‌كند.

ذکر نشده است
 

ذکر نشده است
 

 در جاي خنك و دور از نور نگهداري شود.

ذکر نشده است
 دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.