فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیکوباکتام cobactan


طبقه بندی درمانی : داروهای ضد باکتری  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


تزریقی

ذکر نشده است

ذکر نشده است
 

 

تکرار درمان

دوز اثر

مورد مصرف

گونه

تزریق روزانه برای 3 تا 5 روز متوالی

2ml/50 Kg

بیماری های تنفسی ناشی از پاستور لاهمولیتیکا و پاستور لامولتوسیدا

گاو

تزریق روزانه برای 3 تا 5 روز متوالی

2ml/50 Kg

در ماتیت انگشتی ، نکروز عفونی bulbar و نکروباسیلوز حاد بین انگشتی

تزریق روزانه برای 2 روز متوالی

2ml/50 Kg

ورم پستان حاد کلی فرمی  همراه با  علائم بالینی

تزریق روزانه برای 3 تا 5 روز متوالی

4ml/50 Kg

سپتی سمی کلی فرمی E.coli در گوساله ها

گوساله

ماده موثر موجود در کوباکتان سفکو ئینوم می باشد که در حال حاضر جدیدترین و پیشرفته ترین سفالو سپورین می باشد (نسل چهارم). اثر منحصر به فرد این دارو به دلیل شکل مولکولی خاص آن (ZWittenonic) می باشد . به عبارت دیگر این ملکول هم حاوی بار مثبت و هم بار منفی الکتریکی می باشد که موجب افزایش سرعت نفوذ آن به داخل دیواره سلولی باکتری از میان کانالهای پورین می گردد که نهایتا باعث تجمع این دارو در ارگان هدف می شود .
کوباکتان دارای تمایل بسیار بالایی به اتصال به PBP : penicillin binding proteins که همان گیرنده های آنتی بیوتیکهای بتا لاکتام هستند و موجب تجزیه دیواره سلولی باکتری می گردد در عین حال کوباکتان در مقابل آنزیم های بتا لا کتاماز بسیار مقاوم می باشد .
کوباکتان بر روی طیف وسیعی از باکتری های گرم مثبت و گرم منفی از جمله: پاستور لاها ، هموفیلوس سومنوس ، اکتینو مایسس پایوژنز، استرپتوکوکها ، استا فیلو کوکها ، سالمونلاها ، کلی فرمها ، باسیلوسها ، کلبسیلاها ، سراشیامارسیسنس ،پروتئوسها ، کورینه باکتریومها ، کلستریدیومها ، باکتروئیدسها ، فوزو باکتریومها ، اکتینوباسیلوسهاو اریزیپلوتریکس موثر می باشد. این دارو در درمان عفونتهای تنفسی ناشی از(پاستورلا)مانهیمیا همولیتیکا ، اورام پستانی حاد ، سپتی سمی کلی فرمی در گوساله ها ، درماتیت انگشتی ، نکروز عفونی bulbar و نکروباسیلوز حاد بین انگشتی بسیار موثر میباشد .
تمامی درمان ها به صورت تزریق عضلانی بوده و بهتر است که نوبتهای بعدی تزریق در محلهای مختلفی صورت بگیرد . قبل از مصرف ویال به خوبی تکان داده شود و در مطالعات بالینی به دنبال مصرف آن در دامهای آبستن هیچگونه موارد سقط یا جنینهای غیر طبیعی مشاهده نشده است.

ذکر نشده است
 

دوره منع مصرف : گوشت گوساله 4 روز ، گوشت گاو 5 روز و شیراولین دوشش دور ریخته شود .

ذکر نشده است
 

ذکر نشده است
 دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.