فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیپولمومیکس Pulmomix


طبقه بندی درمانی : گشادکننده های برونش / خلط آورها  -  

نوع حیوان : پرندگان( Birds)   -  


مایع محلول در آب

این محصول یک ترکیب گیاهی حاوی روغن های اتری (Essentian oil) اکالیپتوس، روغن نعنا فلفلی و عصاره گیاه سرخارگل می باشد 

 

روغن اکالیپتوس (Eucalyptus):

تاثیر گیاه اکالیپتوس بر تسهیل تنفس از دیرباز به اثبات رسیده است. روغن های اتری موجود در عصاره این گیاه، بخصوص سینئول و اکالیپتول، سبب بازآرایی بافت پوششی و تسهیل در خروج ترشحات مخاطی از مجاری تنفسی طیور بخصوص پس از بروز بیماریهای تنفسی شده و از این طریق باعث بهبودی سریعتر پرندگان مبتلا میشود. همچنین بر اساس مطالعات انجام شده روغن های اتری اکالیپتوس دارای اثرات ضدباکتریایی علیه باکتری های گرم مثبت و منفی بوده و همچنین قادر به کاهش آلودگی های ویروسی و قارچی میباشد. در نتیجه این محصول با کاهش آلودگی های میکروبی قادر به کاهش مشکلات عفونی در گله های پرورشی خواهد بود.

روغن نعنا فلفلی (Peppermint):

روغن این گیاه حاوی منتول می باشد که این ماده به عنوان یک آرامبخش دستگاه تنفس عمل نموده و از طریق کاهش تحریکات و انبساط برونش ها سبب کاهش مشکلات تنفسی میشود. از طرفی ترکیبات موجود در روغن نعنا فلفلی دارای اثرات اثبات شده ضد باکتریایی و ضد ویروسی نیز می باشند.

عصاره سرخارگل (Echinacea purpurea):

ترکیبات موجود در این گیاه، سبب افزایش فعالیت سیستم ایمنی شامل افزایش تعداد لنفوسیت ها، فاگوسیت ها و تولید سیتوکینهای بیشتر شده و این امر باعث افزایش پاسخ سیستم ایمنی به واکسن ها و در نهایت کمک به مقابله بدن با عوامل عفونی و بیماریزا میشود. همچنین این گیاه حاوی ترکیبات فلاونوئیدی بوده که نقش آن به عنوان آنتی اکسیدان طبیعی به اثبات رسیده است.

ویتامین A:

این ویتامین نقش مهمی در التیام آسیب های وارده به بافت پوششی دستگاه تنفس دارد و سبب بهبودی بهتر و سریعتر آن میشود. همچنین ویتامین  A در تقویت سیستم ایمنی موثر است. این ویتامین در روند ایمنی سلولی در ایجاد اینترفرونها بخصوص اینترفرون گاما و فعالیت سلول های NK نقش دارد. همچنین ویتامین A با نقش در روند تولید پادتن (ایمنی همورال)، سبب افزایش توانایی سیستم ایمنی در پاسخ دهی به آنتی ژنهای اختصاصی میشود. از طرفی از آنجاییکه ویتامین A در میزان فعالیت ترشحی سلول های موجود در بافت مخاطی دستگاه تنفس و غدد اشکی موثر است. از این طریق سبب توزیع مناسب ایمنوگلوبین A، به عنوان ایمنوگلوبین اصلی در ایمین مخاطی میشود.

ترکیبات موجود در این دارو با خواص اکسپکتورانتی سبب افزایش ترشحات سلول های مخاطی و کاهش انسداد مجاری تنفسی متعاقب بروز بیماریهای تنفسی شده و در نهایت عوارض ناشی از این بیماریها و سایر شرایط استرس زا را کاهش می دهد. در کنار این ترکیبات گیاهی، پولمومیکس حاوی ویتامین A بوده که در التیام سریعتر و کاملتر بافت های پوششی آسیب دیده و افزایش توان سیستم ایمنی بسیار موثر است.

این محصول متعاقب بروز مشکلات تنفسی یا به منظور پیشگیری از عوارض واکسیناسیون، در تمامی طیور پرورشی شامل جوجه گوشتی، تخمگذار، مادر، بوقلمون، بلدرچین و شترمرغ به روش های زیر قابل استفاده می باشد؛
روش آشامیدنی: 200 میلی لیتر در 1000 لیتر آب آشامیدنی، روزی 8 الی 12 ساعت، به مدت 3 روز

روش اسپری: 200 میلی لیتر در 10 لیتر آب، برای 500 تا 700 مترمربع سالن پرورش

مزایای پولمومیکس:

  • کاهش عوارض بیماری های تنفسی نظیر آنفلوانزای پرندگان، برونشیت عفونی طیور، نیوکاسل، عفونت های مایکوپلاسمایی و …
  • پیشگیری از بروز عوارض واکسن های زنده تنفسی
  • تقویت سیستم ایمنی و در نتیجه افزایش عملکرد واکسیناسیون
  • کاهش تلفات
  • بهبود وزن گیری و کاهش ضریب تبدیل غذایی (FCR)
  • توصیه میشود یک روز پس از مصرف واکسن های تنفسی به منظور پیشگیری از عوارض واکسن، پولمومیکس به مدت 3 روز، روزی 8 ساعت، به میزان 200 میلی لیتر آب آشامیدنی، استفاده شود.

     

موردی در اینخصوص در بروشور دارو ذکر نشده است.

موردی در اینخصوص در بروشور دارو ذکر نشده است

موردی در اینخصوص در بروشور دارو ذکر نشده است

بطری های یک لیتری پلی اتیلن دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.