فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیبوسرلین استات BUSERELIN ACETATE


طبقه بندی درمانی : پروستاگلاندین ها و هورمونها  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


محلول استريل تزريقي

هورمون

هر میلی لیتر دارو حاوی 0042/0 میل گرم بوسرلین استات معادل 008/0 میلی گرم استات می باشد

GNRH هورمون آزاد كننده گنادو تروفين بوده و از هيپو تالا موس ترشح ميشود GNRH از نرون هاي پپتيدرژيك به صورت ضرباني آزاد مي شود هر پالس باعث آزاد سازي مرحله اي LHاز لب قدامي هيپوفيز متصل مي شود و با عث تحريك و افزايش كلسيم داخل سلولي ، فعال شدن پروتئين كيناز سی و افزايش تحريك فسفاتيدل اينوزيتول شده و در نهايت منجر به توليد و آزاد شدن FSH و LH مي گردد.FSH و LH   ترشح شده باعث رشد سريع و بلوغ فوليكول و به دنبال آن تخمك گذاري مي گردند

كيست هاي تخمداني از جمله عوامل مهم نا باروري در گاو شيري مي باشد . كيست هاي تخمداني يا منشا فوليكولي يا منشا لوتئال دارند . علايم باليني كيست هاي تخمداني عبارتند از سيكل فحلي نامنظم ، آنستروس و نمفوماني . براي بهبود وضعيت باروري بعد از زايمان در طول 40 روز اول بعد از زايمان تزريق بوسرلين احتمال بروز اختلالات تخمداني را كاهش مي دهد .

اين دارو جهت مصارف در گاو و گوسفند ، اسب ، بز ، سگ و گربه كاربرد دارد

روش مصرف دارو تزريق داخل وريدي ، عضلاني و زير جلدي مي باشد و در كيست تخمداني 5 ميلي ليتر و جهت پيشگيري از تاخير در تخمك گذاري 5/2 میلی لیتر و و بر اي بهبود وضعيت باروري بعد از زايمان  5/2 میلی لیترتجویز می گردد.

بوسرلين از محل تزريق عضلاني سريعا " جذب مي گردد . بوسر لين سريعا " در لب قدامي هيپوفيز توسط آنزيم هاي پپتيداز به پپتيدهاي غير فعال كوچك تر و اسيدهاي آمينه متابوليزه مي شود متابوليت ها به صورت اوليه از طريق ادرار و نيز بازدم دفع مي شود .

ذکر نشده است

ندارد .

دارو در دماي30-15 درجه سانتيگراد و دور از نور نگهداري مي شود ويال هاي خالي دارو را پس از مصرف در داخل كاغذ پيچيده و داخل ظرف زباله قرار دهيد .

اين دارو در ويال هاي 10 ميلي ليتري در جعبه هاي يك عددي عرضه مي گردددیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.