فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیویرجینیا مایسین VIRGINIAMYCIN


طبقه بندی درمانی : داروهای ضد باکتری  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -   پرندگان( Birds)   -  


پرمیکس 10%

پودر مخلوط در دان

ویرجینامایسین با غلظت 10 درصد

آنتی بیوتیک محرک رشد.

ویرجینیا مایسین بطور اختصاصی بر باکتریهای گرم مثبت اثر می کند و همانند سایر آنتی بیوتیکها این دارو باعث تغییر در فلور میکروبی روده ها می شود. این عمل با جلوگیری از سنتز پروتئین در داخل پیکر میکروب هایی که با تکثیر آنها جدار روده ضخیم می شود. انجام می گیرد. بدین ترتیب جدار روده به حال عادی بازگشته، جذب مواد غذای بهتر و بیشتر انجام می شود و در نتیجه ضریب تبدیل مواد غذایی کاهش می یابد (این دارو از طریق اتصال به تحت واحد 235 ربیوزوم باکتری، از سنتز پروتئین توسط باکتریها ممانعت به عمل می آورد). ویرجینیا مایسین باعث کاهش تولید اسیدلاکتیک، اسیدهای چرب فراز، آمونیاک و آمین هایی که توسط میکروب ها تولید می شوند گردیده، در نتیجه از  اثرات سمی آنها کاسته می شود و با کند نمودن حرکات روده موجب افزایش جذب پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدرات ها می شود.

ویرجینامایسین آنتی بیوتیکی است که توسط استرمایسس ویرجینیه تولید می شود عموماً این دارو از طریق دستگاه گوارش جذب نمی شود. بنابراین تاثیر خود را در فلور میکروبی دستگاه گوارش برجای می گذارد. این آنتی بیوتیک دارای اثر باکتریوسیدال بوده، دارای 2 بخش S . Mمی باشد که هر کدام به تنهایی دارای اثر باکتریواستاتیکی هستند و سینرژیسم آنها با یکدیگر سبب اثر بکاتریوسیدال ویرجینیامایسین می شود و به این ترتیب قدرت موثره آن نیز 100 برابر افزایش می یابد.
تناسب قسمت M به بخشS تقریباً چهار به یک بوده که البته بخش M در حد بسیار زیادی در شکمبه نمی شود. متابولیزه حاصله از متابولیسم بخش M نیز تا حدودی دارای فعالیت ضد میکروبی هستند.


 

ویرجینیا مایسین در مرغ گوشتی، مرغ تخم گذار، مرغ مادر و نیز بوقلمون و گوساله جهت حصول نتایج ذیل مصرف می شود:
ـ افزایش وزن تخم مرغ و پررنگ کردن زرده آن.
ـ کاهش ضایعات جوجه کشی.
ـ بهبود کیفیت تخم مرغ و پوسته آن
ـ کاهش ضریب تبدیل غذایی و افزایش سرعت رشد.
ـ کاهش تلفات و وازده ها، به علت جذب بهتر غذا.
ـ افزایش قدرت باروری تخم مرغهای نطفه دارو افزایش قدرت تولید گوشت و تخم مرغ.
ـ کاهش موارد ابتلاء دام و طیور به بیماری های عفونی.
ـ این دارو برای درمان بیماریهای باکتریایی حیوانات اهلی استفاده نمی شود هر چند که این آنتی بیوتیک دارای طیف اثر وسیعی می باشد، اما مورد مصرف اصلی آن به عنوان افزایش دهنده رشد دام و طیور می باشد.
ـ ویرجینیامایسین برضد باکترهای گرم مثبت موثر بوده، از آن به منظور درمان عفونتهای حاصله از گونه های مختلف هموفیلوس و نیسریا می توان استفاده نمود
همچنین دارای فعالیت اندکی در برابر پروتوزوآها نظیر گونه های مختلف توکسوپلاسما می باشد و به این ترتیب برای درمان اسهال در گله مورد استفاده قرار می گیرد.

 

گوساله     :تا 26 هفتگی800 ـ 50 گرم در هر تن غذا(مخلوط با غذای جانشین شونده شیر)
بوقلمون: تا 26 هفتگی 200 ـ 50 گرم در هر تن غذا.
مرغ تخم گذار و مرغ مادر: در تمام مدت تخمگذاری 800 تا 200 گرم در هر تن غذا.
جوجه های گوشتی: تا 8 هفتگی 200 ـ 50 گرم در هر تن غذا.
در تمام موارد فوق طریق تجویز دارو به صورت مخلوط با غذا بوده و باید دارو، بطور یکنواخت با غذا مخلوط شود.

 

تا به حال گزارشی مبنی بر خاصیت سینرژیسمی ویرجینیامایسین با سایر آنتی بیوتیکها منتشر نشده است ولی به هر حال نباید هزمان با سایر داروهای افزاینده رشد مورد مصرف قرار گیرد.

 

ویرجینیا مایسین را نباید همزمان با سایر داروهای افزاینده رشد در غذای دام و طیور استفاده نمود.

 

ندارد

در جای خشک و در دمای کمتر از 25 درجه سانتیگراد و دور از نور نگهداری شود .

 بسته های 1 و 5 کیلوگرمی دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.