فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیآزامتیفوز Azamethiphos


طبقه بندی درمانی : ضد حشره ها و موجودات موذی  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -   10% Water Soluble Powder + Tricosene
 

ضد انگل خارجی (حشره کش)

مکانیسم اثر: آزامتیفوس از حشره کش های ارگانوفسفره بوده که با مهار آنزیم کلوین استراز سبب تجمع استیل کولین در محل سیناپس گردیده، در نتیجه باعث مسمویت و مرگ حشرات می شود.
تریکوسن «Tricosene» نوعی هورمون جنسی است که باعث جلب مگس ها به محل سمپاشی شده می شود.

موارد مصرف: آزامتیفوس حشره کشی است با طیف اثر گسترده که بخصوص بر انواع مگس ها و پشه ها از قبیل:
 Anophelas stephensi,  Aedes aegypti, fannia canicularis, m. domestica, culexpipiens
موثر می باشد

 مقدار و روش مصرف: در حالت افشانه گری مقدار 500 گرم آزامتیفوس را در 4 لیتر آب ولرم حل کرده به وسیله آن 100 مترمربع کف و یا 200 متر مربع دیوار یا سقف افشانه کری شود. در این حالت لازم است که حداقل 30% از دیوارها و سقف ها سمپاشی شود و محل های افشانه شده ترجیحاً محل تجمع مگس ها باشد.
حالت Paint-On: مقدار 250 گرم از سم فوق را در 200 میلی لیتر آب ولرم حل کرده و محلول تهیه شده را همانند رنگ به وسیله قلم روی سطوح مورد نظر در دامداری و یا مرغداری بکشید

فارماکوکینتیک: با استفاده از کربن رادیواکتیو در حیوانات آزمایشگاهی مشخص شده است که در موارد تجویز خوراکی آزامتیفوس، 90% آن از طریق کلیه ها دفع می شود. دفع گوارشی دارو حدود 2% است و کمتر از 2/0 درصد آن از طریق هوای بازدهی دفع می شود.
.

 

ذکر نشده است

ذکر نشده است
 

ذکر نشده است
 

ذکر نشده است
 

ذکر نشده است
 دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.