فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیويتامين A + D3 + E A + D3 + E vitamine


طبقه بندی درمانی : عوامل تغذیه ای، ویتامین ها و الکترولیت ها  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -   دام های کوچک (سگ و گربه)( Small Animals)   -  


محلول استريل تزريقي

ویتامینهای محلول در چربی

ترکیب:

هر ميلي‌ليتر حاوي:

Vitamin A

50/000

IU

Vitamin D3

10/000

IU

Vitamin E

20

mg

 

فارماكولوژي:

اين ويتامين‌ها جزء ويتامين‌هاي محلول در چربي بوده و در كبد و بافت چربي ذخيره مي‌گردند.

ويتامين A نقش موثري در محافظت از بافتهاي پوششي و مخاطي اندامهاي بدن دارد. همچنين داراي نقش موثري در عملكرد بينايي، توليدمثل، رشد استخوان و سيستم ايمني مي‌باشد. از عوارض ناشي از كمبود اين ويتامين مي‌توان به شب كوري، اختلالات پوستي، افزايش ريسك عفونت، خشكي چشم و كاهش عملكرد توليدمثل اشاره كرد.

ويتامين D3: اين ويتامين با افزايش جذب كلسيم و فسفر ازبروز نرمي استخوان جلوگيري مي‌نمايد . كمبود اين ويتامين موجب بروز بيماري ريكتز در حيوانات جوان و استئومالاسي در حيوانات بالغ مي‌گردد. وجود این ویتامین برای جذب کلسیم و فسفر در دستگاه گوارش ضروری میباشد.

ويتامين E: اين ويتامين بعنوان يك آنتي اكسيدان فیزیولوژیک در بدن عمل كرده و موجب خنثي سازي راديكالهاي آزاد و در نتيجه جلوگيري از اكسيداسيون اسيدهاي چرب غير اشباع مي‌گردد. همچنين در عملكرد توليد مثل و تنظيم اكسيداسيون سلولي نقش دارد. كمبود اين ويتامين موجب ديستروفي عضلاني و ضايعات ماهيچه قلب خصوصاً در حيوانات جوان مي‌گردد.کمبود این ویتامین موجب ضعف سیستم ایمنی میگردد

این دارو برای پيشگيري و درمان بيماري‌هاي ناشي از كمبود ويتامين‌هاي A ، D3 و E در گاو، گوسفند، بز، اسب، سگ و گربه  استفاده مي‌شود. مصرف اين دارو مي‌تواند اثرات ناشي از كمبود اين ويتامين‌ها را بصورت سريع بهبود بخشيده و ذخيره آنها  را در كبد به ميزان قابل توجهي افزايش دهد.

مقدار و روش مصرف:

تزريق باید عميق و داخل عضله گردن و يا به صورت زير جلدي جلوي شانه‌ها انجام گردد. مقدار تجويز اين دارو بسته به شرايط دام و با نظارت دامپزشك تعيين مي‌گردد. مقادير معمول تجويز اين دارو به قرار زير است:

گاو و اسب:25-10 ميلي‌ليتر

گوساله و كره اسب و گوسفند:  5 تا 15 ميلي ليتر

سگ و گربه: 5-3 ميلي‌ليتر

هشدار:

امكان دارد واكنش موضعي كوچكي در محل تزريق ايجاد شود كه بعد از زمان كوتاهي از بين مي‌رود.

بعلت امكان ايجاد مسموميت، از مصرف بيش از حد، طولاني مدت و خودسرانه اين دارو پرهيز شود و دارو بيشتر از مقادير توصيه شده توسط دامپزشك مصرف نشود.

ذکر نشده است

مصرف دارو 30 روز قبل از كشتار دام قطع گردد.

در جاي خنك و دور از نور نگهداري شود. از يخ‌زدگي محافظت گردد.

دور از دسترس كودكان نگهداري شود.

ويال‌‌هاي 50 ميلي‌ليتري قهوه ایدیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.