فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیواکسن بروسلا آبورتوس سویه Fd S19 ( دز کامل ) ( Full Dose ) Fd S19 Abartose vaccine


طبقه بندی درمانی : واکسن ها  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -  


وکسن تزریقی

این واکسن محتوی اجرام زنده و لیوفیلیزه باکتری Brucella abortus سویه 19 می باشد و جهت ایمن سازی فعال علیه بیماری بروسلوز در گوساله ها استفاده می شود .

ذکر نشده است
 


 

 

یک دز واکسن ( 5 میلی لیتر ) را در ناحیه پشت کتف تلیسه ها در سن 3 الی 6 ماهگی تزریق می شود . این واکسن در تلیسه های جوان استفاده میشود . در یک دز کامل ( 5 میلی لیتر ) معادل 80-60 میلیارد جرم زنده موجود است که در زیر جلد ناحیه خلفی کتف گوساله تزریق می گردد . مایه کوبی در گوساله های 6-3 ماه انجام می گیرد و یکبار تزریق برای طول دوره اقتصادی دام کافی می باشد . هر فلاکن محتوی 20-10 دز می باشد که باید بطور سترون با 100 -50 میلی لیتر مایع حلال مخلوط شود تا شیرابه یکنواختی بدست آید . در یک دز کاهیده ( 2 میلی لیتر برای دام بالغ ) معادل 300 میلیون تا 3 میلیارد جرم زنده موجود است که در زیر جلد ناحیه خلفی کتف دام تزریق می گردد . همچنین هر فلاکن واکسن دز کاهیده برای گاو بالغ محتوی 50 یا 100 دز بوده که باید بطور سترون با 100 یا 200 میلی لیتر مایع حلال مخلوط شود تا شیرابه یکنواختی بدست آید .این واکسن باید حداکثر تا دو ساعت پس از حل مورد استفاده قرار گیرد .

 

عوارض جانبی :

تزریق واکسن واکنش موضعی از قبیل لنگش و تورم در دام ایجاد نمی کند . در صورت بروز این علائم باید یقین داشت که عمل مایه کوبی با دقت و بطور استریل انجام نگرفته است .

توصیه و احتیاطات لازم :

- واکسن از شبکه توزیع رسمی اخذ شود .

- تزریق واکسن پس از انقضای تاریخ مصرف ممنوع است .

- واکسن طبق دستور دامپزشک و توسط تکنسین های دامپزشکی تزریق شود .

- قبل از مایه کوبی از سلامت دام اطمینان حاصل شود .

- در آماده سازی و تجویز واکسن شرایط آسپتیک را کاملا رعایت نمایید . جهت ضدعفونی و تمیز کردن سرنگ از مصرف الکل ، فرمل و یا سایر مواد گند زدا جدا خودداری نمائید .

- سرنگ و سرسوزن های غیر استریل را اتوکلاو نموده و یا حداقل به مدت 20 دقیقه در آب بجوشانید .

- بطری های خالی واکسن باید بطور صحیح معدوم گردند .

- حتما پس از تهیه شیرابه واکسن و قبل از مصرف ، بطری حاوی واکسن را بخوبی تکان دهید .

- واکسن پس از اضافه کردن مایع حلال می بایستی در مدت زمان حداکثر 2 ساعت مصرف گردد ، در غیر اینصورت باقی مانده آن قابل مصرف نخواهد بود .

- بهنگام کشیدن واکسن بداخل سرنگ و یا خارج کردن هوا و مازاد واکسن احتیاط کامل بعمل آید که به سر و صورت پاشیده نشود چون واکسن دارای جرم زنده است در حین تزریقات اگر مایع واکسن بر سر و صورت پاشید بلافاصله با آب و

صابون و مواد ضد عفونی کننده محل مورد نظر را شستشو دهید .

- در صورت تزریق دز کامل واکسن به دام آبستن یا شیرده ، احتمال سقط جنین و یا دفع بروسلا از راه شیر وجود دارد

ذکر نشده است
 

ذکر نشده است

در دمای 4 + الی 8 + درجه سانتی گراد و دور از نور خورشید نگهداری شود .

 

ویال های 20 دزی بهمراه حلالدیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.