فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکی



واکسن کوکسیدیوز livacox Q LIVE VACCINE


طبقه بندی درمانی : واکسن ها  -  

نوع حیوان : پرندگان( Birds)   -  


واکسن زنده تخفیف حدت یافته

ذکرنشده

ذکرنشده

واکسن  شامل 4 سویه آیمریا است می توان در طیور گوشتی ،تخمگذار و مادر یک ایمنی مادام العمر نسبت به کوکسیدیوز ایجاد کرد.E.tenella-E.acervulina-E.maxima , E.necatrix.

ایمنی 14-10 روز پس از واکسیناسیون تکامل می یابد.

باید به صورت خوراکی به جوجه های 10-1 روزه داده شود حدود 14-10 روز پس از واکسیناسیون ایمنی در پرنده ظاهر خواهد شد.برای هر 1000 قطعه جوجه  برابر مقدار عددی سن جوجه به روز  آب باید در نظر گرفته شود. بعنوان مثال اگر جوجه 4 روزه باشد برای هر 1000 قطعه جوجه باید 4لیتر آب در نظر گرفته شود. در کارخانه جوجه کشی به روش اسپری نیز بر روی جوجه های یکروزه می توان استفاده کرد. در این حالت برای هر 100 قطعه پرنده یک سی سی از واکسن در نظر گرفته شده و در 19 سی سی آب حل شود و روی 100 قطعه پرنده اسپری شود

1 -جوجه ها قبل از واکسیناسیون باید کاملا سالم باشند.

2-حداقل دو روز قبل از واکسیناسیون و 7 روز پس از واکسیناسیون مصرف سولفانامید ها و آمپرولیوم قطع شود.

3-پس از واکسیناسیون به هیچ وجه داروی خوراکی آنتی کوکسیدیوز به دان اضافه نشود چون اثر واکسن را از بین می برد.

3-فقط با آب سرد مخلوط شود.

4-تعداد آبخوری ها کافی باشد.

5-تجویز واکسن به آزمایشگاه های تشخیص لاشه اعلام شود تا اووسیت های ناشی از واکسن با خود بیماری اشتباه نشود.

6- همراه با واکسن های دیگر تجویز نشود.

قبل از مصرف بطری واکسن به خوبی تکان داده شودو با مقدار مناسب آب آشامیدنی مخلوط شود.آب حاوی واکسن باید ظرف مدت 2 ساعت توسط پرندگان خورده شود.برای حصول اطمینان از دریافت میزان کافی واکسن توسط هر پرنده باید دو ساعت قبل از واکسیناسیون آب آشامیدنی جوجه ها را قطع کنیم تا پرندگان خوب تشنه شوند.میتوان در هر یک از آبخوری ها بطور جداگانه یا در تانکر آب حل نمود.

ذکرنشده

 ندارد

در دمای بین 2 تا 8 درجه ودرو از نور و یخ زدگی نگهداری شود

10 میلی لیتر(1000 دوز) و 50 میلی لیتر(5000 دوز)

ذکرنشده



دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.