فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیVAXSAFE MS Strain MS-H واکسن VAXSAFE MS Strain MS-H


طبقه بندی درمانی : واکسن ها  -  

نوع حیوان : پرندگان( Birds)   -  


واکسن تزریقی

واكسن زنده ، سویه تحفیف حدت یافته باکتری زنده مایکوپلاسما سینوویه سویه MS-H

ذکر نشده است

 این واکسن برای پیشگیری از ابتلاء به عفونت ناشی از مایکوپلاسما سینوویه که عامل ایجاد کننده بیماری مزمن تنفسی و تورم مفصلی طیور می باشد ، بکار می رود.

این واکسن ضمن متوقف کردن انتقال عمودی باکتری سویه حاد از طریق مادر به جنین ، برای کنترل و ریشه کنی عفونت های ناشی از مایکوپلاسما سینوویه در گله های تک سنی و چند سنی مزارع مرغ تخمگذار و مزارع مرغ مادر بسیار مفید می باشد.

1-يك ظرف تميز حاوي 5 تا 10 ليتر آب گرم 35 درجه سانتيگراد آماده  كنيد. استفاده از دماسنج جهت كنترل درجه حرارت توصيه ميشود.

2-ويال واكسن را داخل آب نگه داريد تا از حالت انجماد به حالت مايع درايد

از تكان دادن شديد خودداري گردد چون باعث از بين رفتن واكسن ميشود

1 - پولت ها قبل از مصرف واکسن باید از نظر مایکوپلاسما سینوویه با استفاده از تست  RSAT (Rapid Serum Agglutination Test) یا ELISA تست شوند تا از منفی بودن آنها اطمینان حاصل شود .  

2- فقط گله هایی که جواب تست سرولوژی آنها منفی است باید با این واکسن واکسینه شوند. واکسیناسیون گله ای که پاسخ تست سرولوژی آنها مثبت است هیچگونه توجیه اقتصادی ندارد.

3- واکسیناسیون گله MS منفی باید حداکثر تا سه هفته قبل از انتقال گله به محلی که آلودگی با سویه حاد مایکوپلاسما سینوویه دارد، انجام گیرد.

4- واکسیناسیون با واکسن می تواند همزمان با سایر واکسیناسیون ها انجام پذیرد.

5- از واکسیناسیون گله های کمتر از 3 هفته خودداری نمایید.

 

 

 

توضيحات ديگر:

 سن مناسب برای واکسیناسیون باVAXSAFE MS( MS-H) :

- بطور کلی مادامیکه وضعیت سرولوژیکی گله از نظر MS منفی باشد می توان این واکسن را در گله استفاده نمود. بهترین زمان آغاز واکسیناسیون از سن چهار هفتگی بوده و در صورت منفی بودن گله تا زمان شروع تخمگذاری مصرف واکسن بدون هیچ مشکلی امکان پذیر می باشد. با توجه به اینکه احتمال آلودگی گله با سویه حاد مزرعه در سنین اولیه کمتر است توصیه شرکت سازنده به استفاده از واکسن در 4 تا 8 هفتگی می باشد. بهرحال در صورت منفی بودن گله از نظر MS می توان گله را حتی پس از 8 هفتگی واکسینه نمود. از مصرف واکسن قبل از سه هفتگی خودداری شود .

 

ذکر نشده است

در گله های MS مثبت این واکسن را نمی توان استفاده کرد و گله باید حتما در وضعیت MS منفی قرار داشته باشد .

این واکسن را در گله هایی که به تازگی تحت درمان با داروهای ضد مایکوپلاسمایی نظیر انروفلوکساسین ، تایلوزین ، تیامولین ، اریترومایسین و ...... بوده اند ، نباید مصرف کرد .در اين موارد اين واكسن را ميتوان بعد از زمان * مصرف كرد.بهتر است دو هفته قبل و چهار هفته بعد از مصرف داروهاي ضد مايكوپلاسمايي از مصرف اين واكسن خودداري كرد 

 

شرايط نگهداري:

این واکسن برای مدت طولانی در فریزرهای 70- درجه سانتیگراد قابلیبت ایمنی زایی خود را حفظ خواهد کرد.

این واکسن برای مدت 2 تا 4 هفته در فریزرهای 20 -   درجه سانتیگراد ( و نه بالاتر از 20 -  درجه ) قابلیت ایمنی زایی خود را حفظ می کند. توصیه می شود که درجه حرارت فریزرهای نگهداری با دماسنج کنترل شود تا اطمینان خاطر از شرایط نگهداری حاصل شود.همچنین از نگهداری واکسن در فریزرهای مجهز به سیستم دفراست خودداری گردد.

برای حداکثر ایمنی زایی این واکسن باید پس از ذوب شدن و خارج شدن از حالت انجماد ویال ظرف 2 ساعت مصرف شود.

 

تذکر :

 انجماد مجدد واکسن بعد از ذوب شدن آن باعث نگهداری قابلیت ایمنی زائی واکسن نخواهد شد و واکسن تاثیر خود را از دست خواهد داد .

این واکسن بصورت سوسپانسيون منجمد حاوی باکتری زنده تخفیف حدت یافته مایکوپلاسما سینوویه می باشد که در 70- درجه سانتیگراد و در ویالهای پلاستیکی30 میلی لیتری حاوی 1000 دز واکسن عرضه می گردددیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.