فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکیهمگزان HEMEXSAN


طبقه بندی درمانی : ضد حشره ها و موجودات موذی  -  

نوع حیوان : دام( Animals)   -   پرندگان( Birds)   -   دام های کوچک (سگ و گربه)( Small Animals)   -  


ذکرنشده است

همگزان مايت كشي طبيعي است كه از جلبگهاي تك سلولي دريايي به شكل پودر خشك تشكيل شده و غير از خاصيت مايت كشي داراي تركيبات معدني و عناصر كمياب جهت مصرف در طيور‌‌ ، گاو شيري و پرواري ،‌ گوساله ، اسب و سگ و گربه ميباشد. اين محصول برروي انواع مايتها ( از جمله Red Mite ) ، شته ها، كنه ها، بيد، ساس، سوسك حمام، خرخاكي، هزار پا و سوسكهاي بسترو انگلهاي موجود در انبار غله موثر مي باشد .

همگزان تركيبي كاملا طبيعي است كه با نفوذ بدرون غشاء خارجي بدن انگل از طريق ايجاد خراش عميق وارد بدن انگل شده و سپس با از بين رفتن آب بدن انگل منجر به مرگ آن ميشود . بنابراين تاثير اين محصول بصورت مكانيكي است تا شيميايي ، لذا مصرف آن براي انواع دام صد در صد بي خطر ميباشد . بيشترين تاثير همگزان در رطوبت بين 12% تا 15% بوده و كمترين قدرت تاثير آن در رطوبت 75% و بالاتر ميباشد .

اين تركيب بعلت كرك دار بودن سطح بدن زنبور عسل هيچ اثر سوئي بر روي زنبور عسل ندارد و كرمهاي خاكي بدليل فرار از تماس با اين محصول نيز تحت تاثير آن قرار نميگيرند .

ذکرنشده است

ميزان و روش مصرف :

1- روش استفاده بصورت گردپاشي :

بهترين نتيجه حاصل از مصرف همگزان در سالنهاي پرورش خالي است ،‌ يعني پس از تميز نمودن و آماده سازي سالن و پيش از ورود دام و طيور بصورت گردپاشي توسط دستگاه مخصوص گردپاش صورت مي پذيرد . مقدار مصرف 10 تا 15 گرم به ازاء هر مترمربع سالن بوده كه بايستي كليه سطوح اعم از كف سالن، ديوارها ، سقف، كف و شيارها و درزها، قفسهاي پرورش مرغ تخمگذار، نقاله هاي حمل خوراك و جمع آوري تخم مرغ و كليه قسمتهاي سالن و لوازم موجود در آن بوده بطوريكه لايه نازكي از گرد اين محصول بر روي كليه سطوح بنشيند و گردپاشي بايستي از انتهاي سالن شروع و به مبدا و مدخل ورودي خاتمه يابد . در زمان گردپاشي بايستي دستگاههاي تهويه خاموش گردد و با استفاده از سيم رابط بلند امكان تسريع در گردپاشي ميسر گردد .

اثر انگل كشي همگزان  درصورت گردپاشي كامل در سالنهاي خالي حدود 10 ماه باقي خواهد ماند . البته توصيه مي گردد در صورت آلودگي شديد داخل سالن يا انبارها هر دو هفته يكبار تا حصول نتيجه قطعي و از بين رفتن انگلها و حشرات گردپاشي ادامه يابد ضمنا موارد احتياط مصرف همگزان جهت سلامتي دام و انسان در بحث احتياطات كاملا توضيح داده شده است . در زمان گردپاشي بهتر است هر چند مدت يكبار مخزن دستگاه گردپاش تكان داده شود تا از رسوب پودر در لوله ها و نازلهاي دستگاه جلوگيري بعمل آيد.

در مراتع و محل انبار كردن فضولات حيواني ميتوان 10 كيلوگرم از همگزان را در هر هكتار بصورت گردپاشي در فضاي باز بدون جريان باد استفاده نمود.

 

2- روش استفاده بصورت اسپري كردن :

بعات عدم قابليت حل

محصول در آب روش اسپري كردن در مواردي كه امكان گردپاشي بهيچ وجه ميسر نميباشد انجام ميشود. مقدار مصرف همگزان در اين روش يك كيلوگرم در 5 ليتر آب ميباشد و توسط دستگاه اسپري كننده استفاده ميگردد و در حين مصرف بايستي مدام محلول تكان داده شود تا از ته نشيني پودر در آب ممانعت بعمل آيد. اسپري نمودن كف بستر باعث از بين رفتن لارو حشرات بستر و جمعيت توده اي حشرات ميگردد. بهترين زمان اسپري پيش از ورود دام و طيور به جايگاه و سالن مي باشد .

3- كنترل حشرات انبارهاي غله :

بمنظور كنترل و از بين بردن كليه حشرات موجود در انبار غلات ميتوان 2 تا 3 كيلوگرم از همگزان را به ازاي هر تن خوراك بصورت گردپاشي استفاده ( بويژه برروي غلات )‌ نمود .

4- مصرف همگزان بعنوان مكمل غذايي :

با توجه به وجود انواع عناصر كمياب موجود در همگزان در جهت افزايش هضم غذا ، تامين مواد معدني مورد نياز بدن دام ،‌ افزايش ضريب تبديل مواد غذايي و نيز براي از بين بردن انگلهاي داخلي بدن دام و نهايتا بالا بردن شادابي و سلامت دام ميتوان از همگزان بعنوان مكمل غذايي همراه با جيره استفاده نمود .

مقدار مصرف :

طيور          : 2 تا 3% خوراك

گاوشيري     : 4% وزن بدن حيوان

گوسفند و بز : 2% وزن جيره خشك

حيوانات خانگي : يك قاشق مربا خوري تا يك قاشق غذاخوري روزانه با توجه به جثه دام در خوراك مصرفي .

جهت حصول حداكثر نتيجه از مصرف همگزان در خوراك توصيه ميگردد كه طي 45 روز اول مصرف ، هفتگي ضريب تبديل غذا ، ميزان توليد و عدم وجود انگل در مدفوع حيوان كنترل گردد .

همگزان هيچگونه خطر بهداشتي و زيست محيطي براي دام و انسان و محيط ندارد .

-         در هنگام مصرف محصول بصورت گردپاشي استفاده از لباس سرتاسري ، كلاه و عينك كه تمام زواياي چشم را بپوشاند و همچنين دستكش و ماسك لازم و ضروري است و سعي گردد از تماس با پوست بدن جلوگيري بعمل آيد و توصيه ميگردد عامل مصرف كننده پس از گرد پاشي استحمام نمايد .

-         گرد پاشي از انتهاي سالن شروع و به مدخل ورودي خاتمه يابد و دستگاههاي تهويه كننده بمدت 30 تا 45 دقيقه خاموش و نور مصرفي به حداقل رسانده شود .

-         از اسپري و گردپاشي مستقيم به صورت حيوانات بويژه خودداري گردد.

-         در صورت استفاده از همگزان بصورت گردپاشي در قفسها و سالنها با وجود دام توصيه ميگردد گرد پاشي بصورت مورب در اطراف قفس و از بالاي سر مرغ صورت پذيرد و تمام درزها و شكافها و شيارها و ديوارها گردپاشي گردد.

-         در صورت تماس محصول با چشم سريعا چشم را با مقدار زيادي آب شستشو دهيد .

-         در صورت استنشاق در بيني و حلق با مقدار زياد آب بيني و حلق را شستشو دهيد و از سعي در استفراغ نمودن خوداري نمائيد .

ذکرنشده است

ذکرنشده است

در محل خشك و دور از نور نگهداري گردد.

شش سال پس از توليد .

 

      كيسه هاي 25 كيلوگرمي

ذکرنشده استدیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.