فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب

دام دارو: وبسایت جامع واکسن و داروهای دامپزشکی
تبلیغات
تازه های دارویی

دیکلازوریل 0.5% diclazuril 0.5%


طبقه بندی درمانی : داروهای ضد پروتوزوآها  -  

نوع حیوان : پرندگان( Birds)   -  


پرمیکس گرانوله مخلوط دردان

ذکرنشده

ديكلاميكس روي مراحل جنسي و غير جنسي زندگي انگل اثر گذاشته و از طريق ايجاد اختلال در ساخت ديواره اووسيت ها چرخه زندگي انگل را مختل كرده و توليد اووسيت ها را كاهش مي دهد. هم چنين اين دارو از اسپوروله شدن اووسيت هاي توليدي جلوگيري مي كند. لذا در طول مدت مصرف اين دارو مقداري اووسيت هاي بدون اسپور توليد و دفع             مي شود.

كنترل و پيشگيري از كوكسيديوز در طيور با توجه به موثر بودن اين دارو عليه ايمريا تنلا، ايمريا اسرولينا، ايمريا برونتي، ايمريا نكاتريكس، ايمريا ماگزيما و نيز در بوقلمون آدنوئيدس، گالوپادونيس و مله اگريتيس.

 به ميزان ppm 1 معادل 200 گرم از دارو كه در يك تن خوراك بطوركامل مخلوط شده در تمام دوره پرورش و يا به صورت شاتل با ساير داروها در اختيار طيور قرار داده شود.

تـوجـه! : بهتر است قبل از افزودن دارو به خوراك آنرا با مقدار كمي خوراك مخلوط كرده و سپس مخلوط حاصل را به خوراك اصلي افزوده و مجددا" مخلوط نمود.

وجود اووسيت هاي بدون اسپور به ميزان كم در گله موجب تحريك سيستم ايمني طيور مي گردد.

-توزيع بافتي بالا در موكوزاي روده

-قابل مصرف بودن اين دارو درجيره انواع طيور گوشتي، تخمگذار، مادر، بوقلمون.

-سميت پايين دارو

دور از دسترس كودكان نگهداري شود.

-در زمان مخلوط كردن دارو و يا حمل آن از دستكش و ماسك استفاده گردد.

-هنوز هيچ گونه مقاومتي براي اين دارو گزارش نشده است و براي جلوگيري از ايجاد مقاومت برعليه اين دارو توصيه مي گردد پس از يك يا دو دوره مصرف داروهاي كوكسيديواستات ديگري جلوگيري گردد.

      اثرات جانبي:  گزارش نشده است

به دليل ساختمان مشابه با تولترازوريل و به منظور جلوگيري از بروزمقاومت متقاطع در طيور از مصرف همزمان در يك فارم خودداري شود. از مصرف همزمان اين دارو با تيامولين خودداري گردد

 5 روز قبل از كشتار طيوربايد از جيره غذايي حذف گردد.

در جاي خشك و خنك (پايين تر از 25 درجه سانتي گراد) و دور از نور  نگهداري شود

پاكت هاي 5/2 كيلوگرمي

ديكلاميكس  دیدگاه
اگر در مورد متن بالا نظری دارید و یا اینکه از دارو یا محصول شرکت خاصی استفاده کرده اید میتوانید در مورد آن نظر بدهید. برای ثبت نظرات، نقد و بررسی، شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.